Спеціальні потреби

Сирія і Франція лідирують за кількістю убитих в 2015 році журналістів


У доповіді Комітету захисту журналістів (КЗЖ) наголошується, що 40 відсотків загинули від рук угруповань ісламістських бойовиків.

Шістдесят дев'ять журналістів було вбито у зв'язку зі своєю роботою в 2015 році. Про це повідомляється в щорічній доповіді Комітету захисту журналістів (Committee to Protect Journalists), яка була оприлюднена у вівторок.

У документі говориться, що 40% загиблих стали жертвами угруповань ісламістських бойовиків, таких як аль-Кайда та «Ісламська держава». Більше двох третин із загального числа таких вбивств були замовними.

Угруповання бойовиків, такі як «Ісламська держава» та аль-Кайда, несуть відповідальність за вбивство 28 журналістів у різних країнах світу в цьому році, говориться в доповіді комітету. Дев'ять з цих вбивств сталися у Франції, яка зайняла друге місце - відразу після Сирії - в якості «найбільш небезпечної для преси» країни в 2015 році.

У світі у зв'язку з виконанням професійного обов'язку загинули 69 журналістів, включаючи тих, хто був убитий в помсту за свою репортерську діяльність, а також тих, хто загинув в ході бойових дій або в перестрілках, або при виконанні інших небезпечних завдань.

Загальне число вбивств журналістів - яке включає вбивства скоєні в період з 1-го січня до 23 грудня 2015 року - перевищило 61 вбивство, зафіксоване в 2014 році, - йдеться в доповіді.

CPJ відзначив, що розслідує обставини смерті протягом цього року ще як мінімум 26 журналістів з тим, щоб встановити, чи була їхня смерть пов'язана з професійною діяльністю.

На відміну від трьох попередніх років, випадки загибелі журналістів широко розподілилися по країнах. Не менш ніж по п'ять журналістів було вбито в Бангладеш, Бразилії, Іраку, Ємені та Південному Судані.

У 2012, 2013 і 2014 роках число вбивств журналістів в Сирії набагато перевищувало відповідну статистику в інших країнах світу. Як наголошується в доповіді, зниження чисельності вбивств в Сирії, де в 2015 році було вбито 13 журналістів, частково відображає той факт, що там, загалом, працювало менше журналістів, оскільки багато великих міжнародних інформаційних агентств вирішили не посилати своїх співробітників до Сирії, а місцеві журналісти втекли з країни.

Однак зменшення кількості підтверджених вбивств у Сирії також відображає зростаючі труднощі, з якими зіткнувся CPJ у розслідуванні обставин вбивств журналістів в цій та інших країнах, що охоплені збройними конфліктами, у тому числі в Лівії, Ємені та Іраку, - вказується в документі.

Представниця CPJ відвідала цього року Ірак з метою розслідування на місці повідомлень про те, що 35 журналістів з Мосула вважаються зниклими безвісти, вбитими чи захопленими бойовиками «Ісламської держави», - повідомив комітет.

Однак оскільки угруповання жорстко контролює поширення інформації про ситуацію в місті, CPJ зміг підтвердити факти загибелі всього кількох людей, - наголосили автори доповіді.

Одержавши звістки про вбивства ще кількох десятків журналістів в регіоні, CPJ досі не має можливості отримати з незалежних джерел підтвердження того, що вони дійсно загинули, і якщо так, то чи була їхня смерть пов'язана з професійною діяльністю, - підкреслюється в доповіді Комітету захисту журналістів.

Дивіться також: Що Конгрес США зробив для України у 2015-му році?

Ось що Конгрес США зробив для України у 2015-му. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00

XS
SM
MD
LG