Спеціальні потреби

Правозахисники засуджують використання касетних бомб в Україні


Дебальцеве. 13 березня.
Дебальцеве. 13 березня.

Правозахисна організація «Вахта прав людини» (Human Rights Watch) заявила, що як урядові війська, так і сепаратисти в Східній Україні в січні-лютому цього року застосовували касетні бомби, що стали причиною загибелі щонайменше 13 мирних мешканців, у тому числі - двох дітей.

Базована в США організація застерегла обидві сторони конфлікту від використання подібної зброї, заявивши, що її застосування може кваліфікуватися як воєнний злочин.

Представник Human Rights Watch заявив, що касетні бомби не тільки вражають велику територію при детонації, що піддає ризику мирних мешканців, але боєприпаси, які не розірвалися, також становлять небезпеку для цивільного населення ще довгий час після бойових дій.

«Використання касетних снарядів демонструє повну зневагу до життя мирного населення», - заявив старший дослідник організації Оле Солванґ.

«Вахта прав людини» повідомила, що вона зафіксувала застосування касетних бомб принаймні в семи населених пунктах Східної України в період з 23 січня по 12 лютого.

Слідчі кажуть, що вони задокументували застосування бомб обома сторонами в конфлікті. Із семи районів, де проводилося розслідування, три перебували під контролем уряду, інші чотири - під контролем сепаратистів.

Дивіться також: Миротворча місія може розпочатись "достатньо швидко" - посол України в ООН

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG