Спеціальні потреби

Заборона Компартії не сумісна з ідеалами Євромайдану - "Міжнародна амністія"


Заборонивши КПУ, Україна повернулась у части комунізму - коментар Amnesty International
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Заборонивши КПУ, Україна повернулась у части комунізму - коментар Amnesty International

Заборона Комуністичної партії в Україні є кричущим порушенням свободи слова і зборів та має бути негайно скасована. Про це йдеться в офіційній заяві авторитетної правозахисної організації "Міжнародна амністія".

"Заборона комуністичної партії в Україні створює дуже небезпечний прецедент. Цей крок відкидає Україну назад, а не просуває її уперед на шляху до реформ та більшої поваги до прав людини", - наводить документ слова Джона Дальгуйзена, директора "Міжнародної Амністії" у Європі та Центральній Азії .
Як відомо, Апеляційний суд Києва 16-го грудня, після розгляду, закрив справу за позовами КПУ проти Міністерства юстиції. Видання "Український тиждень" нагадує, що компартія прагнула скасувати накази Мін'юсту про невідповідність статуту, програми, назви і символіки КПУ закону про декомунізацію. Також компартія просила засудити відомство за відмову Мін'юсту надати перелік порушень закону про декомунізацію з боку КПУ. Міністр юстиції Павло Петренко підписав рішення про заборону Компартії в Україні 24 липня.
Заборона комуністичної партії є викликом цим ідеалам


"Заходи української влади щодо заборони комуністичної партії виключно на основі її назви та використання нею радянської символіки порушує право на свободу вираження поглядів та об'єднань та створює небезпечний прецедент в українському політичному житті. У 2015 лишається нерозслідуваною ціла хвиля політично мотивованих вбивств, а журналісти та ЗМІ, які відомі критикою нинішнього уряду піддаються переслідуванням", - йдеться у заяві на сайті "Міжнародної амністії".

Організація також засудила те, що 16 вересня українська влада опублікувала список людей, яким заборонений в'їзд у країну, до якого увійшли десятки журналістів, в основному з Росії.

Це рішення вживає ті ж драконівські методи, які використовувались для придушення інакомислення в СРСР
Позиція "Міжнародної амністії""Прихильники сьогоднішнього рішення можуть розглядати його як справедливий крок у подоланні шкідливих пережитків радянського минулого. Насправді ж воно досягає протилежного ефекту, оскільки вживає ті ж драконівські методи, які використовувались для придушення інакомислення (в СРСР - прим. ГА)", - сказав Джон Дальгуйзен.

"Висловлення своїх думок, без страху переслідувань, особливо якщо ці думки суперечить поглядам тих, хто має владу, було одним з ключових принципів виступів Євромайдану. Заборона комуністичної партії є викликом цим ідеалам".

Дивіться також: Українцям доплачуватимуть по $100 000, якщо вступлять до бізнес шкіл США

Українцям доплачуватимуть по $100 000, якщо вступлять до бізнес шкіл США . Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG