Спеціальні потреби

Росія не претендує на роль супердержави - Путін


Однак, в інтерв’ю виданню Bild, у той же час Володимир Путін висловив незгоду з заявою Обами про те, що Росія є «регіональною державою».

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія не претендує на роль супердержави, оскільки подібний статус пов'язаний з великими фінансовими витратами.

«По перше, ми не претендуємо на роль супердержави. Це дуже дорого і ні до чого», - сказав Путін в інтерв'ю німецькому виданню Bild, друга частина якого була опублікована у вівторок.

Путін визнав, що Росія переживає «економічні складнощі», однак, незважаючи на це, він вважає, що у Росії «дуже хороші перспективи розвитку і потенціал».

У той же час президент РФ висловив незгоду з висловлюваннями президента США Барака Обами про те, що Росія є «регіональною державою» і про винятковість американської нації.

«Це його думка, так само як мені відомо його думку про те, що Америка "обрана нація". Я не згоден ні з тим, ні з іншим», - сказав він.

«Спроба міркування про інших країн в зневажливому порядку - це зворотна сторона довести свою винятковість. Мені здається, що це помилкова позиція», - підкреслив глава російської держави.

Путін, в інтерв’ю, не виключає можливості надання Росією притулку президенту Сирії Башару аль-Асаду в разі, якщо йому доведеться покинути країну. Проте він каже, що поки що це питання не є актуальним.

«Говорити про таке ще занадто рано. Безумовно, було важче надати притулок у Росії Сноудену (колишній співпрацівник Агентства національної безпеки США), аніж це було б у випадку з Асадом», – сказав Путін.

«Насамперед, сирійське населення має мати можливість голосувати, і тоді ми побачимо, чи Асад буде змушений покинути свою країну, якщо зазнає поразки на виборах», – заявив Путін.

За його словами, Асадом було «зроблено багато поганого протягом цього конфлікту».

«Конфлікт ніколи б не став таким масштабним, якби не був викликаний ззовні Сирії – зі зброєю, грошима та бійцями. Хто несе за це відповідальність – уряд Асада, який намагається зберегти цілісність країни? Чи повстанці, які намагаються її розколоти і ведуть боротьбу з цим урядом?», - запитує Путін.

Він наголосив, що Росія підтримуватиме і надалі Асада як свого давнього союзника, щоб запобігти тому, щоб ситуація у Сирії вийшла з-під контролю.

«Ми не хочемо, щоб Сирія стала як Ірак чи Лівія», – зазначив російський президент в інтерв’ю німецькому виданню Bild.

За участі міжнародних посередників нині триває дискусія щодо запропонованого ООН плану для перехідного уряду в Сирії. Опозиція наполягає, щоб президент Башар Асад не мав жодної ролі в будь-якому перехідному органі, офіційний Дамаск відкидає таку пропозицію.

Дивіться також: Українські безпілотники можуть отримати захист за гроші США

Українські безпілотники можуть отримати захист за гроші США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

XS
SM
MD
LG