Спеціальні потреби

На стороні противників Асада воюють бойовики аль-Кайди


У Сирії продовжується протистояння між урядовими військами та опозиційними силами. Однак аналітики зазначають, що останнім часом до Вільної сирійської армії приєднуються бойовики із сусідніх країн, зокрема екстремісти, пов’язані з аль-Кайдою.

Бойовики Вільної сирійської армії мають широку підтримку Заходу та країн Перської затоки. Однак експерти занепокоєні тим, що останнім часом у сирійський конфлікт дедалі більше втручаються ісламістські бойовики.

Шіраз Магер з Міжнародного центру досліджень радикалізму у Лондоні досліджує діяльність екстремістських груп. Він каже, що на сайтах з’являється дедалі більше відеоматеріалу, де видно, що збройні операції у Сирії здійснюють саме бойовики аль-Кайди:

«Деякі ісламістські групи, не залежно від того, пов’язані вони з аль-Кайдою, чи ні, зараз діють у Сирії. Звичайно, автентичність цього відео важко підтвердити, але ми можемо співставити певні наші спостереження. Це відео циркулює на Інтернет-форумах аль-Кайди, які ми моніторимо упродовж десяти років».

Останнім часом на аматорському відео, знятому, начебто, у Сирії, дедалі частіше фігурує ісламістська символіка.
«Деякі ісламістські групи, не залежно від того, пов’язані вони з аль-Кайдою, чи ні, зараз діють у Сирії».
Шіраз Магер, експерт
Шіраз Магер каже, що вони твердять, що це аль-Кайда, що це однозначно ісламістські бойовики діють у Сирії. Це підтверджують їхні прапори та символіка на камері. Вони роздають покривала та рушники людям, які живуть у районах, захоплених повстанцями. Це типовий метод, яким ісламістські групи завойовують підтримку місцевого населення, - зазначив Магер.

За останні кілька тижнів в арабській пресі неодноразово з’являлися повідомлення про те, що бойовики з інших країн мають намір приєднатися до Вільної сирійської армії. І, за словами Магера, іноземці однозначно присутні в лавах опозиційної армії, однак їх точну кількість важко визначити:

«Повстанці з Саудівської Аравії, Єгипту, Лівії, Йордану, з країн Перської затоки, які виступають проти режиму аль-Асада. Багато кліриків у цих країнах назвали Асада відступником від віри».

Магер каже, що на початку сирійського конфлікту екстремістські групи проявляли до нього мало зацікавлення. Однак останнім часом, коли сирійська опозиція дедалі більше перебирає контроль в країні, ісламістські бойовики намагаються використати цей конфлікт на свою користь.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG