Спеціальні потреби

В Судані починають звільняти політичних в’язнів


Органи влади Судану звільнили шістьох політичних в’язнів. Це сталося наступного дня після того, як президент Омар Гассан аль-Башир доручив звільнити всіх політичних в’язнів.

Шістььох чоловіків було звільнено у вівторок вранці з в’язниці Кобер у Хартумі. Правозахисна організація повідомила, що вони є членами опозиційного угруповання. Їх тримали у в’язниці від січня, тобто після того, як вони взяли участь у конференції в Уганді, учасники якої закликали до усунення президента аль-Башира від влади.

Експерт ООН з прав людини висловив занепокоєння з приводу утримування опозиційних діячів та інших в’язнів за ґратами без суду чи висунення проти них звинувачення.

У понеділок, під час відкриття сесії парламенту, Башир доручив звільнити всіх політичних в’язнів у рамках зусиль уряду влаштувати «національний діалог» з усіма угрупованнями.

Поки що невідомо, коли і скільки в’язнів буде звільнено.

Цей крок було зроблено в час послаблення напруження в Судані в результаті досягнення минулого місяця угоди з Південним Суданом для закінчення ворожих дій і відновлення транспорту нафти через кордон. Рік тому обидві суданські країни наблизитлись до відкритого воєнного конфлікту.
XS
SM
MD
LG