Спеціальні потреби

У зверненні «Про стан держави» Обама говоритиме про нерівність


У вівторок ввечері президент США Барак Обама виступить на спільному засіданні обох палат Конгресу із щорічним зверненням «Про стан держави», в якому запропонує свою програму дій.

Білий дім у загальних рисах повідомив про теми, яких торкнеться президент, але не став вдаватися в подробиці, що стосуються внутрішньої і зовнішньої політики.

Прес-секретар Білого дому Джей Карні повідомив, що ввечері в понеділок праця над промовою ще тривала. За його словами, президент готовий представити свою позицію законодавцям і всій країні.

«Президент представить у своєму зверненні своє бачення і свою програму просування країни вперед. Мова піде про кроки, які ми можемо зробити, щоб дати всім американцям нові можливості, та заходи, на які ми можемо піти, щоб наполеглива робота Америки винагороджувалася, щоб відповідальність винагороджувалася, і щоб кожен отримав шанс скористатися тими можливостями, які дає наша країна», – заявив Карні.

Очікується, що Обама закличе вжити заходів щодо скорочення зростаючого розриву між багатими і бідними американцями, розширення і захисту середнього класу.

У цьому зв’язку президент закликатиме до компромісу і подолання міжпартійних розбіжностей у політично розділеному Конгресі, але в той же час зробить акцент на своїх можливостях діяти самостійно за допомогою президентських розпоряджень.

Республіканці вже заявляють, що програма Обами – це причина, а не вирішення економічних проблем Америки.

Відповіддю республіканців на звернення «Про стан держави» стане виступ члена Палати представників Кеті Макморріс-Роджерс. Як очікується, вона знову озвучить позицію своєї партії, що саме президентський закон про реформу охорони здоров’я , надмірне регулювання бізнесу федеральним урядом і фінансово-бюджетні проблеми Вашингтона заважають створенню робочих місць і економічному прогресу.

У понеділок Джей Карні відмовився повідомити, які конкретні аспекти зовнішньої політики будуть порушені у виступі Обами. Республіканський сенатор Сюзан Коллінз повідомила «Голосу Америки», що вона хоче , щоб у промові президента була відображена принаймні одна глобальна проблема.

«Ймовірно, Іран буде йти першим номером у моєму списку, враховуючи, яку загрозу становить ядерний Іран для безпеки не тільки Близького Сходу, але нашої також, – сказала вона. Я дуже стривожена напрямком, у якому пішла адміністрація, бо, схоже, він дозволяє іранцям продовжувати роботи зі збагачення урану».

Глядацька аудиторія звернень «Про стан держави» в останні роки неухильно скорочувалася. Тим не менше, представник Білого дому Карні охарактеризував їх як «величезну можливість» для будь-якого президента звернутися до законодавців і мільйонів американців.

Виступ президента і відповідна реакція республіканців, ймовірно, зададуть тон життю Вашингтоня на 2014 рік – рік виборів всієї Палати представників і третьої частини Сенату.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG