Спеціальні потреби

Уривок про Україну. Щоденний прес-брифінг Білого Дому


Джей Карні
Джей Карні
Білий дім
Офіс прес-секретаря
23 січня 2014 року
Щоденний брифінг прес-секретаря Джея КарніПитання: А потім на іншу тему, ситуація в Україні, здається, справді погіршилися за останні кілька днів. Мені цікаво, що США думають про цю динаміку, яка наразі склалась між урядом і протестуючими.

Пан Карні: Так, ваша оцінка вірна, і ми засуджуємо насильство, яке відбувається у Києві, і продовжуємо закликати всі сторони негайно розрядити обстановку й втриматися від насильства. Ми вітаємо звістку про те, що президент Янукович проводить зустріч безпосередньо з лідерами опозиції. Політичний діалог, аби відповісти на законні вимоги українського народу є необхідним першим кроком на шляху врегулювання цієї кризи. А далі нам треба побачити конкретні кроки, які робить уряд.

Теперішнє зростання напруженості в Україні є прямим наслідком невизнання урядом законних претензій свого народу. Натомість, уряд здійснив спроби послабити основи демократії в Україні шляхом криміналізації мирного протесту і позбавлення громадянського суспільства та політичних опонентів ключових демократичних гарантій, відповідно до закону.

Ми закликаємо уряд України вжити заходів, які стануть найкращим шляхом для майбутнього України, в тому числі скасування антидемократичного законодавства, що було підписано останніми днями, виведення міліцейських загонів для придушення протесту з центру міста Києва, і розпочати діалог з політичною опозицією.

З перших днів рух "Майдан" визначався духом ненасильства, і ми підтримуємо заклики з боку опозиційних політичних лідерів відновити цей принцип. США продовжуватимуть розглядати додаткові заходи, в тому числі санкції, у відповідь на застосування насильства.

Питання: Однією з вимог протестувальників є , щоб уряд негайно було розпущено і були проведені нові вибори. Чи підтримують це США?

Пан Карні: Ми виступаємо за те, щоб насильству було покладено край. Ми підтримуємо діалог між урядом і опозиційним рухом. І ми, звичайно, зважаючи на розвиток ситуації, розглядатимемо й інші кроки.

Питання: В який момент ви перейдете до введення додаткових санкцій щодо України?

Пан Карні: Я б не передрікав. Сказав би просто, що ми будемо розглядати такі кроки у відповідь на застосування насильства. Я можу вам сказати, що Державний департамент вже скасував в’їзні візи декількох людей, відповідальних за насильство, і ми й надалі розглядатимемо додаткові заходи у відповідь на яке-небудь насильство з боку будь-якої сторони. Отже, щодо таких заходів, хотів би послатися на Державний департамент . Але ми будемо розглядати інші дії.

Питання: Повертаючись до ситуації в Україні, чи вважає Президент [Обама], що Президент Янукович втратив свої повноваження на керівництво країною?

Пан Карні: Я би просто зазначив, що ми глибоко стурбовані насильством. Така ситуація склалася через відмову українського уряду дослухатися до претензій українського народу й прийняти їх всерйоз. Опозиційний рух тут був ненасильницьким і затвердив такі принципи. І ми закликаємо уряд утриматися від насильства, і ми підтримуємо діалог між владою і опозицією.

Наразі ми вжили деяких заходів - Державний департамент вжив - у відповідь на насильство. Йдеться про в’їзні візи для тих, кого вважають відповідальними за деякі прояви насильства. І ми розглядаємо інші заходи, яких ми могли б вжити, якщо буде необхідно.

Питання: Намагаюся повернутися до питання, чи має він піти у відставку? Чи має Президент Янукович піти у відставку?

Пан Карні: Знову ж таки, не Сполученим Штатам це вирішувати. До чого ми закликаємо, то це до припинення насильства. Ми чітко висловили нашу думку, що обов’язком українського уряду є відреагувати, у ненасильницький спосіб, на законні прагнення і претензії українського народу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG