Спеціальні потреби

США привітали новий Кримінально-процесуальний кодекс в Україні


Сполучені Штати привітали новий Кримінально-процесуальний кодекс в Україні, наголосивши при цьому на необхідності комплексного реформування прокуратури, позбавивши її повноважень загального нагляду. Про це йдеться у поширеному в понеділок повідомленні прес-служби Державного департаменту США.

22 лютого у Вашингтоні уряди Сполучених Штатів і України провели п'яте засідання робочої групи з політичного діалогу і верховенства права. Зустріч відбулася під егідою двосторонньої Комісії зі стратегічного партнерства. Метою робочої групи є обговорення тем, що стосуються зміцнення демократії і верховенства права в Україні як основного принципу, закріпленого у 2008 році Хартією про стратегічне партнерство США-Україна.

Спів-головами робочої групи були заступник помічника державного секретаря з питань демократії, прав людини і праці Томас Мелія і радник президента України з судової та правоохоронної реформи Андрій Портнов. Участь у засіданні також взяли помічник адміністратора USAID в справах Європи і Євразії Пейдж Александер, американські офіційні особи з Міністерства юстиції, заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров і посол України в США Олександр Моцик. Спостерігачі від громадянського суспільства і неурядових організацій також були присутні на зустрічі.

США привітали Україну з прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу (КПК), а також відзначили важливість ефективної імплементації та необхідність комплексної прокурорської реформи для зміцнення КПК, позбавляючи Генеральну прокуратуру повноважень загального нагляду. У той же час, США висловили стурбованість з приводу політично мотивованого переслідування та затримання колишніх державних чиновників.

Державний департамент також занепокоєний питаннями забезпечення справедливих виборів в Україні, розв'язання ситуації щодо п'яти «проблемних» одномандатних округів, «непередбаченого законом рішення Вищого адміністративного суду України позбавити мандатів двох членів парламенту» і проблемами свободи зібрань, тиску на ЗМІ, поваги до прав лесбіянок, геїв, бі- та трансексуалів, а також представників інших слабо захищених меншин.

В ході зустрічі українські чиновники підняли справу громадянина США Ендрю Батлера, якого було всиновлено з України в 2003 році. Державний департамент буде продовжувати працювати, щоб забезпечити доступ українських чиновників до необхідної їм інформації в цій справі.

Засіданню робочої групи передував круглий стіл, присвячений питанням головування України в ОБСЄ у 2013 році та людського виміру, який організував Фонд Карнеґі за міжнародний мир. Модераторами дискусії, в якій взяли участь представники американських та українських громадянських організацій, були заступник державного секретаря Мелія та пан Портнов.
XS
SM
MD
LG