Спеціальні потреби

Анулювання візи Кузьміна обговорювалося на брифінгу в Держдепі


Під час щоденного брифінгу Державного департаменту США, на прохання кореспондента українського телеканалу «Інтер», речник Держдепу Вікторія Нуланд прокоментувала питання анулювання п’ятирічної візи до США першому заступнику генерального прокурора України Ренату Кузьміну.

Вона підтвердила, що віза була анульована, що не є тим самим, що відмова у видачі візі. Також вона зауважила, що Державний департамент не коментує індивідуальні випадки видачі чи відмови у візі, але оскільки Кузьмін перший підняв це питання публічно, в уряді США зробили виняток. За її словами, віза була анульована відповідно до Закону про імміграцію та натуралізацію, який встановлює критерії, на основі яких видаються візи. Рішення щодо видачі віз приймаються на індивідуальній основі, завірила вона, і «чорного списку» українських високопосадовців, яким заборонений в’їзд в США з політичних міркувань, в Державного департаменту немає.

Нуланд заперечила, що таким чином США намагається вплинути на українське керівництво, та заявила, що вони для цього використовують інші важелі:

«Наші зусилля стосовно уряду України до сьогодні полягали у використанні дипломатичного процесу, аби закликати їх змінити політичний курс, припинити політичні переслідування, звільнити колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко та краще захищати репутацію України як демократичної країни. Це політика, якої ми дотримуємося в даний момент. Звичайно, ці заходи, про які ви говорите (візові обмеження – Т.В.), можливі, але ми не є на цьому етапі».

В понеділок перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін звернувся з листом до президента США Барака Обами з проханням розглянути тої факт, що посольство Сполучених Штатів в Україні анулювало його п’ятирічну візу.

Посол США в Україні Джон Теффт підтвердив, що візу Кузьміна було анульовано. Але дипломат заявив, що, якщо він матиме бажання, то може звернутися за новою американською візою за звичайною процедурою.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG