Спеціальні потреби

Американський Держдеп: Україну заполонила безкарність


Том Маліновський, помічник держсекретаря США з питань прав людини

«Атмосфера безкарності та корупції» – саме так ситуацію в Україні оцінили автори доповіді про права людини за 2015 рік, підготованої Державним департаментом США. Сама доповідь була оприлюднена цими днями у Вашингтоні і є 40-ю за рахунком.

У доповіді підкреслюється, що найбільше порушеннь прав людини в Україні нині спостергається на окупованих про-російськими сепаратистами, російськими військовими та цивільними на територіях, де сепаратисти для своїх цілей використовують дітей-солдатів, а також застосовують практику викрадень, систематичних тортур та незаконного ув’язнення. Оприлюднюючи доповідь, її автори згадали й ув’язнену Надію Савченко.

«Надія Савченко все ще перебуває в тюрмі й голодує, , - зазначив помічник держсекретаря США з питань прав людини Том Маліновський. – Але справа проти неї була сфабрикованою, її мають негайно відпустити. Вона не є злочинницею. І нема жодних підстав для того, щоб утримувати її під вартою».

Окремо в доповіді про права людини наголошується на утисках українців і кримських татар в анексованому Росією Криму.

Водночас, у звіті зазначається, що українські урядові сили також часом діють протизаконно, й хоча й у меншій мірі, але зтасовують ті самі практики, що мають на озброєнні про-російські бойовики.

Окрема увага у звіті приділена правам майже двох мільйонів біженців із окупованих територій, які у 2015 році зіштовхнулися з труднощами в отриманні документів, освіти, пенсій, в доступі до медичної допомоги та фінансових установ.

Фахівці Державного департаменту також констатували, що в Укарїні існують проблеми з правосуддям та корупцією. Зокрема, в Генеральній прокуратурі України та судах. Більше того, звіт констатує: Україну заполонила безкарність, яку використовують чиновники-корупціонери.

Саме в слабкості українського правосуддя автори звіту також вбачають причини – чому розслідування розстрілів під час подій Євромайдану та заворушень у Одесі – досі залишаються незавершеними.

Крім того, в доповіді про права людини Держдепартамент США вказав на проблеми жорстокого поводження українських правоохоронців з увязненими, дискримінацію прав робітників і сексуальних меншин в Україні.

Аналітики Державного департаменту відстежують порушення прав людини у всьому світі й публікують свій звіт щорічно.

Серед загально світових тенденцій за 2015 рік вони згадали геноцид влаштований так званою «Ісламською державою» проти меншин Сирії та Іраку, кризу біженців, що тікають із Близького Сходу до Європи, страшні злочини скоєні в африканською радикальною організацією Боко-Гарам.

Дивіться також: Freedom House про проблеми України: Якщо зможе подолати - надихне інших

Freedom House про проблеми України: Якщо зможе подолати - надихне інших. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG