Спеціальні потреби

ЄС глибоко занепокоєний погіршенням стану прав людини в Криму – Моґеріні.


Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

Високий представник із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні заявила, що ЄС залишається твердо відданим суверенітету і територіальній цілісності України.

Європейський Союз залишається твердо відданий суверенітету і територіальній цілісності України, - заявила високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні.

У заяві, оприлюдненій від імені ЄС щодо Криму, Моґеріні зазначила, що Європейський Союз вкотре повторює, що він не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму. Таке порушення міжнародного права залишається прямим викликом для міжнародної безпеки з серйозними наслідками для міжнародного правового порядку, який захищає єдність і суверенітет усіх держав, - заявила вона.

Європейський Союз залишається відданим ідеї повного дотримання своєї політики невизнання, включаючи за допомогою обмежувальних заходів. ЄС знову закликає країни-члени ООН розглянути подібні заходи невизнання у відповідності до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262.

За словами Моґеріні, Євросоюз вкотре висловлює свою глибоку стурбованість нарощуванням військового потенціалу та погіршенням ситуації з правами людини на Кримському півострові; це стосується, зокрема, заборони на свободу вираження, свободу мирних зібрань, свободу релігії та віри, а також переслідування осіб, які належать до меншин, особливо кримських татар.

Особливо тривожним розвитком подій, як йдеться у заяві, є подання позову про заборону діяльності Меджлісу – органу самоврядування кримських татар – як екстремістської організації.

ЄС закликає до повного виконання міжнародних стандартів з прав людини та інших зобов’язань у рамках міжнародного права. Усі нерозглянуті випадки порушення прав людини, зокрема насильницькі зникнення, тортури або вбивства, потребують ретельного розслідування, заявила представник Європейського Союзу.

Олег Сенцов та Олександр Кольченко, яких було затримано і засуджено з порушенням міжнародного права, повинні бути негайно звільнені; їм має бути гарантовано безпечне повернення до України. Першочерговим завданням залишається надання повного, вільного та безперешкодного доступу міжнародних суб’єктів із захисту прав людини до всієї території України, включаючи Крим і Севастополь, - наголосила у своїй заяві Федеріка Моґеріні.

Дивіться також: "Цей документ як Біблія" - посол України в ООН про резолюцію щодо Криму

"Цей документ як Біблія" - посол України в ООН про резолюцію щодо Криму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:55 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG