Спеціальні потреби

Держдеп: «Суверенітет і територіальна цілісність України - як і раніше в центрі нашої уваги»


Джефф Ратке, речник Державного департаменту США
Джефф Ратке, речник Державного департаменту США

В ході брифінгу у понеділок речник Державного департаменту США Джефф Ратке прокоментував візит помічниці державного секретаря Вікторії Нуланд в Москву. «Вона була там, щоб обговорити подальші кроки з виконання Мінських домовленостей», - пояснив Ратке.

«Сполучені Штати активно прагнуть поглибити нашу співпрацю, і ми намагаємося підтримувати повне виконання Мінських угод у всіх аспектах, включаючи повне перемир'я, збільшення обсягу гуманітарної допомоги та забезпечення доступу спостерігачів до прикордонних районів, а також вільні, справедливі місцеві вибори на сході України».

«Проривів, про які ми могли б повідомити, немає, - сказав Джефф Ратке. - Однак ми продовжуємо активну співпрацю, прагнучи продовжити діалог, розпочатий держсекретарем в Сочі».

Характеризуючи позицію США щодо врегулювання кризи в Україні, речник Держдепартаменту наголосив, що з самого початку «Сполучені Штати зосередили увагу на наданні підтримки Україні і на пошуках дипломатичного вирішення, заснованого на повазі суверенітету і територіальної цілісності України». «Ми, - уточнив Джефф Ратке, - продовжуємо тісно спілкуватися з нашими європейськими союзниками і партнерами, а також з іншими країнами світу, сприяючи вирішенню цих питань».

Представник зовнішньополітичного відомства США зупинився і на нещодавній зустрічі держсекретаря Керрі з президентом Росії Володимиром Путіним і главою російського МЗС Сергієм Лавровим. «Я думаю, - зазначив Ратке, - що мета поїздки в Сочі полягала в тому, щоб поговорити безпосередньо з людиною, яка приймає всі рішення в Росії. Обговорити цілу низку питань, в тому числі ситуацію в Україні, і чітко з’ясувати позицію США щодо України, поговорити про наслідки невиконання Мінських угод. І в цьому - це була унікальна можливість».

Характеризуючи дії США щодо врегулювання кризи в Україні, представник Держдепартаменту нагадав: «Суверенітет і територіальна цілісність України - як і раніше в центрі нашої уваги». Він підкреслив, що ніякого «відступу від нашої політики, від нашої позиції щодо України» - немає.

Крім цього, Джефф Ратке наголосив на необхідності продовження діалогу з Росією. «У нас з Росією є деякі спільні інтереси в тому, що стосується ядерних переговорів з Іраном, - уточнив представник Держдепартаменту. - Є деякі питання, у яких в нас є розбіжності, наприклад, питання того, що відбувається в Україні. Але є й інші питання, щодо яких можуть бути можливості для співпраці - такі, як Сирія».

Дивіться також: У Москві Нуланд розмовляла про врегулювання конфлікту в Україні

США допомагатимуть втілювати Мінські угоди. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG