Спеціальні потреби

Батько британського прем’єра Бориса Джонсона подається на громадянство Франції через Брекзит


Стенлі Джонсон, батько прем'єр-міністра Британії Бориса Джонсона
Стенлі Джонсон, батько прем'єр-міністра Британії Бориса Джонсона

Батько прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона Стенлі Джонсон заявив, що через Brexit збирається отримати громадянство Франції. Про це він розповів у інтерв’ю французькому радіо RTL.

“Я завжди буду європейцем, це точно. Ніхто не може сказати британцям: ви не європейці. Мати зв’язки з Європейським Союзом - важливо”, - сказав 80-річний Стенлі Джонсон. Протягом інтерв’ю він говорив французькою.

Він додав, що має французьке коріння, тож тому вирішив податись на громадянство саме цієї країни. “Якщо я правильно розумію, я француз. Моя мама народилась у Франції, її мама була повністю француженкою, як і її дід. Тож для мене це полягає в поверненні того, що я вже маю. І я через це дуже щасливий”, - додав чоловік.

Стенлі Джонсон - колишній депутат Європарламенту. На референдумі про вихід Великої Британії з ЄС він голосував “проти”. Водночас його син Борис Джонсон, який тоді займав посаду мера Лондона, був одним із найпалкіших борців за Брекзит.

Велика Британія офіційно припинила членство у Євросоюзі 31 січня 2020 року, але упродовж перехідного періоду тривалістю в 11 місяців у відносинах британців з Європою зберігалися правила спільного європейського ринку і європейського митного союзу.

Перед початком різдвяних свят британський уряд оголосив про завершення тривалих і болісних переговорів з Європейським Союзом про майбутні умови торгівлі Великої Британії та ЄС, яка вступає в дію з 1 січня 2021 року.

Дивіться також: Велика Британія затвердила до використання вакцину, розроблену вченими Оксфордського університету та компанією AstraZeneca.

XS
SM
MD
LG