Спеціальні потреби

Відкрилась головна футбольна арена України


Відкриття «Олімпійського» у Києві
Відкриття «Олімпійського» у Києві

Стадіон «Олімпійський» у Києві, який буде приймати фінал Євро-2012, офіційно почав працювати. Спортивний комплекс вартістю у більш, ніж півмільярда доларів, відкривав Янукович, Шакіра та майже 60 тисяч українців.

Як зазначає прес-служба «Олімпійського», «шоу відкриття пройшло феєрично». Сотні артистів відтворювали на полі історію України та українського футболу. А над полем італійські шоу-групи показували висотні номери. Завершили виступом Шакіри, яка торік співала на відкритті Чемпіонату світу в ПАР.

Попри пафос та феєрію журналісти відзначили й численні недоліки та казуси під час церемонії. Одним із найбільших мінусів – загальна незавершеність стадіону та залишки ремонту по всій території комплексу. Проте чиновники обіцяють, що до Євро все приберуть.

Також під час шоу загорілася частина конструкцій під навісом стадіону. Прес-служба столичного МНС повідомила, що пожежа сталася через потрапляння піротехніки, але внаслідок швидкого реагування пожежу загасили, і ніхто не постраждав.

Подією, про яку повідомило не кожне українське ЗМІ, стало освистування президента під час його промови. Свистіти на стадіоні почали ще до початку виступу Віктора Януковича, проте телеглядачі цього не побачили. Трансляція по ТРК «Україна» йшла із запізненням, тому певні моменти були вирізані. Тим не менш, свист та обурення було чутно протягом усього виступу президента.

Сам Віктор Янукович під час виступу зазначив: «готовність «Олімпійського» свідчить про те, що з Україною можна мати справу».

Подібну думку напередодні відкриття озвучив і президент УЄФА Мішель Платіні, який відвідав майже готовий стадіон. Мішель Платіні висловив задоволення побаченим, і зазначив, що на наступній сесії Виконкому УЄФА у Венеції підтвердить – Україна добре підготувалася до Євро-2012.

Вже після відкриття віце-прем’єр міністр інфраструктури Борис Колесников повідомив ціну реконструкції «Олімпійського». Як передає Інтерфакс-Україна, стадіон обійшовся у 560-585 мільйонів доларів. На думку Бориса Колеснікова, така сума для стадіону на 70 тисяч місць є прийнятною.

Українські журналісти ставлять під сумнів таку собівартість реконструкції. Адже в Європі та світі чимало дешевших та більш вражаючих прикладів за «Олімпійський». Наприклад, стадіон FNB в Йоганнесбурзі, який був реконструйований до колишнього чемпіонату світу та приймав фінальний матч, вартує 211 мільйонів доларів. Що в половину дешевше українського головного стадіону.

Скептично оцінили відкриття «Олімпійського» і зарубіжні журналісти. Так, британске видання «The Telegraph» пише: «Як і інші приготування України до Євро-2012, проект стадіону в Києві страждав від затримок та відтягувань. Але 60-тисячне місце недалеко від центру міста стане основним майданчиком для фіналу та символом визначення країни, яка використає футбол як плацдарм для нового майбутнього після 20 років незалежності».

Перший матч на новому стадіоні відбудеться 11 листопада між збірними Німеччини та України.

XS
SM
MD
LG