Спеціальні потреби

Астронавт НАСА повернувся на Землю після року в космосі


Скотт Келлі повернувся на Землю
Скотт Келлі повернувся на Землю

Американець Скотт Келлі і російський космонавт Михайло Корнієнко провели на МКС 340 днів.

Спусковий апарат корабля «Союз» з астронавтом НАСА Скоттом Келлі і російськими космонавтами Михайлом Корнієнком і Сергієм Волковим в середу приземлився в Казахстані, - повідомило телебачення НАСА.

Спусковий апарат приземлився вранці в середу за 147 кілометрів від міста Жезказган в Казахстані.

До місця посадки прибули вертольоти і пошуково-рятувальні машини Росавіації.

Космонавти пройдуть медичне обстеження і після проведення необхідних процедур будуть доставлені в Джезказган, а звідти - в Москву. Американський астронавт повернеться в США.

Келлі і Корнієнко провели 340 днів в космосі в рамках дослідження, як це впливає на тіло людини. Це вже четвертий політ Скотта Келлі в космос, де він провів в сукупності 520 днів.

На Землі залишився брат-близнюк Скотта Марк, і тепер вчені зможуть порівняти стан його організму з астронавтом для того, щоб зрозуміти, як тіла двох генетично ідентичних людей реагують на різне навколишнє середовище.

Відомо, що перебування в космосі призводить до атрофії м’язів, порушення сну, втрати кісткової маси, погіршення зору. Крім того, астронавти піддаються радіаційному опроміненню. Але найбільш помітні наслідки перебування в космосі відзначаються в психіці.

«Фізично я відчуваю себе дуже добре. Але найскладніше перебувати в ізоляції від дорогих мені людей на Землі, тому що втрачаєш з ними зв’язок, - сказав астронавт Келлі.

Зіставлення результатів обстеження близнюків допоможе вченим краще зрозуміти часто непомітні на перший погляд фізіологічні та психологічні зміни, до яких призводить тривале перебування в космосі.

Як кажуть в NASA, це допоможе підготовці можливих польотів на Марс.

Келлі та Корнієнко вирушили в космічний політ 27 березня 2015 року.

Дивіться також: Від заморожених конфліктів створених Москвою хоче позбавитись Німеччина

Від заморожених конфліктів створених Москвою хоче позбавитись Німеччина. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

XS
SM
MD
LG