Спеціальні потреби

Апарат НАСА дістався краю Сонячної системи, звідкіля шле унікальні знімки


Плутон. Фото НАСА.
Плутон. Фото НАСА.

Запущений у космос 19 січня 2006 року космічний апарат «Нові Горизонти», почав передавати перші результати своєї місії, фотографії Плутону, однієї з найбільших відомих карликових планет Сонячної системи.

Апарат НАСА "Нові Горизонти".
Апарат НАСА "Нові Горизонти".

Плутон знаходиться за сім з половиною мільярдів кілометрів від Землі і входить до Пояса Койпера, області Сонячної системи за орбітою Нептуна, що вважається краєм нашої сонячної системи.

Чотирнадцятого липня, надісланий НАСА апарат, наблизиться до Плутону найближче, на відстань у 12 з половиною тисяч кілометрів.

Робота космічного апарату «Нові Горизонти» розміром у трохи більше двох метрів, дозволить науковцям заглянути на недосяжні раніше відстані, побачити край сонячної системи та потенційно може дати відповідь на питання про походження всесвіту.

Після вивчення Плутону, «Нові Горизонти» продовжать заглиблюватися у пояс Койпера та вивчати невідомі міні-світи. Науковці розраховують отримати масу інформації, якої повинно вистачити на роки вивчення.

У разі відповідного фінансування, місія «Нові горизонти» працюватимуть до 2019 року.

Сполучені Штати стали першою і єдиною країною, апарати якої наблизились до усіх планет Сонячної системи.

  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG