Спеціальні потреби

Серед американців зростає захоплення європейським футболом


Мешканці американської столиці цього року можуть спостерігати матчі за Світовий кубок з футболу на великому екрані в міському парку.

У Сполучених Штатах матчі Чемпіонату світу з футболу за участю американської збірної, як також поєдинки інших провідних команд, передаються по телебаченню. Крім того, палкі прихильники футболу можуть прийти до одного з численних спортивних барів, щоб дивитися матчі за участю улюбленої команди чи будь-які інші.

У багатьох містах світу вже давно є традицією показувати матчі Світового кубка на великих екранах у громадських місцях. Цими днями ця традиція вперше прибула до столиці США.

Тисячі уболівальників приходили протягом дня до міського парку, щоб на двох великих екранах дивитися поєдинки Чемпіонату світу з футболу. А також демонструвати свою власну майстерність з м’ячем. Настрої панували різні – від пасивного стану аж до ейфорії.

Один з організаторів футбольного свята у вашингтонському парку – Майкл Ліпін – запропонував цю ідею в Інтернеті. І не розчарувався. Він каже:

«У відгуках, що до мене надходять, я відчуваю енергію. І у скандуванні. І в схвальних вигуках. І в живій хвилі. Люди висловлюють усій нашій команді вдячність за організацію цієї події. Це насправді є командним зусиллям».

Представники спонсорів повідкривали кіоски і організували різні змагання.

Один з волонтерів Крис Павлакос висловив думку, що футбол стає дедалі популярнішим у Сполучених Штатах, але до рівня його популярності в майже усьому світі ще далеко:

«Це єдина у світі країна, де команда добровольців мусить зібрати двадцять тисяч доларів, аби показати на громадському місці в своїй столиці матчі Світового кубка».

Двадцятиоднолітній нігерієць Ротімі Ізідаг, який прибув до США як студент, висловив своє задоволення, незважаючи на те, що команда його країни програла футболістам Аргентини.

«Коли бачиш з якою пристрастю і задоволенням грають футболісти, з яким задоволенням уболівальники дивляться матч, коли бачиш як усі занурюються в гру, то це стає заразливим, навіть якщо Ти не повністю розумієш усі правила гри».

Кульмінаційною подією у вашингтонському парку був матч між національними командами США та Англії, який закінчився нічиєю з рахунком один-один. Прихильники обох команд, одягнені в різні строї, скандуванням і радісними вигуками палко підтримували своїх улюбленців, а також глузували з іншої сторони.

Організатори футбольного свята у вашингтонському парку кажуть, що вони мають намір зібрати кошти, аби показати фінал Світового кубка 11 липня, незважаючи на те, чи в ньому братиме участь збірна США чи ні.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG