Спеціальні потреби

Виставка народних ремесел – престиж для вибраних митців у США


Нещодавно у відомому Смітсонівському інституті відкрилася одна з найпрестижніших у США виставок народних ремесел. Тут представлені роботи більш ніж ста митців у 12-ти категоріях: від кераміки, скла і металу, до деревини і ювелірних виробів. Втім, показати тут свою роботу не так вже й просто, адже щоби увійти в сотню щасливчиків, потрібно було скласти гідну конкуренцію іншим двом тисячам заявників.

Джош Сімпсон працює зі склом більшу частину свого життя. Тематика його робіт – космічний простір, яким він дуже цікавиться. Останніми роками митець поєднує покликання зі захопленням, у результаті чого з’являються скляні далекі галактики, які Джош називає планетами:

«Усі мої роботи, так чи інакше, пов’язані з галактикою – або я стою на землі і дивлюся на небо, або з неба розглядаю планету на зразок Землі».

Як і багато митців в Америці, Джош демонструє свої роботи на виставках народних ремесел. Найпрестижнішою серед них вважається експозиція Смітсоніського інституту. Потрапити на неї важко. З понад тисячі заявок на участь, які надходять протягом року, організатори відбирають лише 120 митців. Джош вже тричі потрапляв на шоу, але це за 30 років наполегливих зусиль.

«Смітсонівська виставка народного ремесла найкраща у світі. Мабуть легше вступити у Гарвард, аніж потрапити до них на виставку», – зізнається митець.

Для митців, які не мешкають у столиці, добратися на виставку, а ще зі скляними виробами, завдання складне. Джош живе у штаті Массачусетс, то ж його брат, Кім, погодився підсобити. За дві доби до відкриття експозиції він повіз роботи у Вашингтон, а потім допоміг їх розставити для показу. Джош каже, що для нього, виставка це нагода поділитися з іншими своїм бачення Всесвіту:

«Для мене, мистецтво це – робота зі склом, і робота з людьми. Купуючи мою річ, люди купують і частинку мене. Я сподіваюся, що вони переживуть відчуття космічної подорожі і, можливо, відчують захоплення та хвилювання, які я відчув, дивлячись на знімки, зроблені телескопом Габбл».

Митець признається, що космічною темою захопився під впливом дружини Кеді Колмен, астронавта НАСА. Джош з гордість розповідає про дружину, яка тричі побувала у навколоземному просторі, звідки привезла чимало унікальних зображень.

Кетлін Вайт-Корсен, волонтерка на Смітсонівській виставці, стала власницею однієї з робіт Джоша:

«Його роботи мене дуже захопили, особливо їх блакитні тони, вони дуже яскраві і підкреслюють складність ремесла склодува. Я купила собі вазу».

Джош сподівається наступного року знову взяти участь у виставці. Надходження з продажу квитків та митецьких виробів ідуть у навчальні фонди та різноманітні дослідження в рамках програм Смітсонівського інституту.

XS
SM
MD
LG