Спеціальні потреби

Українські майстри графіті прикрашають бідні райони Балтимора


Змінити обличчя бідного, неблагополучного району міста можна у багато способів. У місті Балтимор, неподалік столиці США, працює проект, покликаний за допомогою стінного розпису прикрасити один з районів міста та привабити інвесторів. Розписувати місцеві будинки запросили провідних художників вуличного розпису з усього світу. Поміж них – художній дует з України «Інтересні казки». Робота почалась у квітні, а остання фреска буде закінчена до 25-го травня.

Фреді Сем приїхав на запрошення організаторів проекту у Балтиморі з Південної Африки. Розписи Фреді можна побачити по всьому світу.

«Я пізнаю світ через мистецтво. Якби я приїхав сюди як турист, я б ніколи не побачив Балтимор таким, яким я його бачу, розмальовуючи стіни», – каже Фреді.

Насправді, дуже мало туристів заходять у район Північна станція, який почав занепадати кілька десятиліть тому. Завдяки дешевому житлу тут осіло чимало молодих художників. Один з них Ґая, куратор проекту «Відкрити стіни». Саме він обирав майстрів стінного розпису:

«Я хотів підібрати людей, які не обов’язково зірки своє справи, але малюють чудові фрески по всьому світу».

Саме таким чином до проекту було залучено художній дует з України, Олексія Бордусова та Володимира Манжоса. Їх унікальні роботи можна побачити в багатьох містах України, Європи та американському штаті Флорида. Завдяки проекту «Відкриті стіни» їх розпис відтепер прикрашає фасад одного з центрів дозвілля людей похилого віку у Балтиморі. Олексій та Володимир працюють разом вже дев’ять років:

«Ми займались традиційним графіті і нам просто набридло малювати літери. Ми вирішили малювати персонажі, з часом малювання персонажів розвивалось і зараз це вже як сюжети з певним змістом».

Чимало учасників проекту починали свою кар’єру, розмальовуючи стіни літерами та написами, що прослідковується в їх роботі і сьогодні. А Ґая починав, наклеюючи свої паперові малюнки на стіни закинутих приміщень у цьому районі. Його розпис у рамках проекту не залишив байдужим Вільяма, мешканця цієї околиці.

«Я вирощую голубів. Свого часу у мене було їх майже триста. Мені подобається цей малюнок. Він вселяє відчуття спокою. А якщо подивитися з іншого боку – надихає на пожертву», – каже Вільям.

Після закінчення проекту, будинки району Північна станція прикрашатиме 20 розписів. Програму профінансував уряд міста та приватний банк. Бен Стоун, один з керівників районної ради, сподівається, що фрески допоможуть змінити імідж занедбаного району:

«Ми сподіваємося привабити інвесторів. Можливо у людей виникне бажання придбати тут житло, чи зняти квартиру або ж відкрити офіс».

А для художників можливість розписати будинки, унікальна нагода увійти в історію міста. Роботи у цьому місті Америки, їм вистачить ще на довго. Населення Балтимора та його передмістя за останні роки зменшилось з мільйона до 640 тисяч. Ґая каже, що головна мета проекту надати особливе обличчя району міста, який прагне змінитися. Щоб подивившись на розпис, люди відразу знали, де саме вони знаходяться.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG