Спеціальні потреби

Опозицію позбавили «інформаційного» комітету


Народний депутат ВР Андрій Шевченко
Народний депутат ВР Андрій Шевченко

Верховна рада відкликала депутата від БЮТ Андрія Шевченка з посади голови комітету з питань свободи слова та інформації. Ініціатором звільнення стала регіоналка Олена Бондаренко, яка пообіцяла, що головування в комітеті все-таки віддадуть представнику від опозиції.

Перша заступниця Андрія Шевченка по комітету Олена Бондаренко озвучила ряд порушень, за якими роботу депутата можна вважати незадовільною. Так, Шевченко не проводив запланованих засідань, «політизував роботу комітету та намагався підім’яти секретаріат комітету під себе».

Також Олена Бондаренко, виступаючи у парламенті, розказала, як Андрій Шевченко «нарозмовляв» по державному телефону на 780 тисяч гривень та місяць незаконно користувався державним автомобілем. Тим не менш, вона пообіцяла, що управління комітетом знову віддадуть опозиції. «Головуючим у комітеті все-таки має бути представник опозиції, й більшість не претендуватиме на цю посаду», – зазначила Олена Бондаренко.

Своє звільнення Андрій Шевченко пояснив «персональними амбіціями першої заступниці голови комітету, яка сподівається до виборів покерувати комітетом».

«Ми завжди були трибуною, коли йшлося про свободу слова, а перед виборами такий комітет точно не потрібний», – заявив Андрій Шевченко. Депутат-бютівець вважає, що перед виборами Партія регіонів прагне контролювати такий комітет.

Опозиційна фракція “БЮТ-Батьківщина” побачила у цьому рішенні наступ на свободу слова в Україні, а також помсту Шевченку за публікації з різкою критикою президента та його команди.

«Це чергова ланка у ланцюгу узурпації влади шляхом побудови тоталітарного режиму та диктатури в нашій країні”, – зазначив депутат «Батьківщини» Сергій Сас.

Попри обіцянки регіоналів підтримати будь-кого від опозиції, але не Андрія Шевченка, опозиційна фракція вирішила знову запропонувати Шевченка на цю посаду. На що лідер регіоналів Олександр Єфремов зазначив, що «ми не будемо брати участь в цьому спектаклі».

В компетенції комітету з питань свободи слова та інформації знаходиться розробка законів, які стосуються журналістів та роботи ЗМІ. За часів керування Андрія Шевченка був розроблений та прийнятий закон «Про доступ до публічної інформації», що зобов’язав органи влади надавати українцям будь-яку інформацію, якою володіють держслужбовці.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG