Спеціальні потреби

У США деяких підлітків за дрібні злочини «карають» Шекспіром


Зрозуміти творчість класика світової літератури Вільяма Шекспіра, не легко. Для багатьох підлітків, вивчення поезії Шекспіра у школі, здається покаранням. А для деяких американських школярів у штаті Масcачусетс, вивчення Шекспіра таки є покаранням. Тут діє програма за якою, підліткам, які скоїли дрібні злочини, дають вибір спокути свою провину, працюючи на громадських роботах чи вивчаючи Шекспіра.

Молоді актори-поневолі, вже три з половиною тижні працюють над постановою Генрі П’ятого.

«Хто за що потрапив сюди. Я за бійку та побої», - каже Тим.

Тиму п’ятнадцять. Як і більшість підлітків він не в захопленні від Шекспіра:

«Суддя наказав мені прийти сюди. Спершу я подумав, що Шекспір, це не для мене. Однак, це краще ніж підбирати сміття, тож я спробував», – додає підліток.

І йому сподобалось. Тепер він каже:

«Я тут за бійку, а вони дали мені в руки меч. Не очікував, що таке може статися. Приємно, що вони нам довіряють».

Довіра та повага, саме на цьому будує свої відносини з підлітками театральний режисер Кевін Коулман. Дітям однозначно подобається натхнення з яким він підходить до вивчення творчості Шекспіра.

Говорить театральний режисер Кевін Коулман:

«Якщо подати їм творчість барда у спосіб який би розвивав їх фантазію, викликав бажання грати, спонукав їх до дії, то вони оживають».

Кевін Коулман освітній директор Шекспірівського театру у штаті Массачусетс. Ідею створити цю програму йому підкинув колишній завідувач школи, а згодом суддя у справах неповнолітніх Пол Перачі, який каже:

«Ми розпочали програму вивчення Шекспіра в школах штату. Побачивши успіх цієї програми, коли я став судією, я подумав, що діти з якими мені довелось зустрічатися такі самі з якими я працював у школі. Їм потрібно розвивати відчуття самовпевненості, вміння спілкуватися, щоби контролювати свої негативні емоції».

Суддя Парачі пішов на пенсію торік, але програма досі успішно працює, підкреслює Кевін Коулман:

«Вони приходять з торбою за плечима, в який повно болю, спротиву, страху та відчуття несправедливості. Ми не намагаємося їх виправити. Чи вони знову потраплять у халепу після цієї програми? Напевно, адже у них перехідний вік. Але чи траплятиметься це з ними так часто? Ні».

Перевага перехідного віку у тому, що людину легко змінити.

«Програма вчить мене стриманості», – каже Тим.

І лише це може утримати Тима від чергових відвідин приміщення суду. Вже понад 200 підлітків пройшли через Шекспірівську програму. Кевін Коулман сподівається поширити її по країні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG