Спеціальні потреби

Сенат у вівторок розгляне законопроєкт про додаткове фінансування пріоритетів національної безпеки, що включає допомогу Україні


Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер
Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що Сенат США зможе вже у вівторок почати голосування щодо додаткового фінансування пріоритетів національної безпеки США, який включає допомогу Україні у розмірі 60,8 млрд доларів. У суботу цей законопроєкт схвалила Палата представників Конгресу США.

"Тепер Сенат готовий зробити наступний крок. Кілька хвилин тому демократи та республіканці досягли домовленості, що дозволяє Сенату завершити роботу над доповненнями до першого голосування у вівторок вдень", - заявив сенатор і запевнив, що "Сенат на шляху до того, щоб незабаром прийняти той самий законопроєкт".

"Я дякую спікеру Джонсону та лідеру Джеффрісу за спільну роботу, щоб вчинити правильно для нашої країни. Я знаю, що це був важкий шлях, але Палата стала на правильному боці історії, коли схвалила цей законопроєкт", - заявив він і додав, що "фінішну пряму вже видно".

"Нашим друзям в Україні, нашим союзникам в НАТО, нашим союзникам в Ізраїлі та цивільним у всьому світі, які потребують допомоги: будьте впевнені, Америка надасть її знову", - запевнив Шумер.

Терміновим назвав прийняття цього законопроєкту лідер меншості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл.

"Завдання, яке стоїть перед нами, є терміновим. Знову настала черга Сенату творити історію", - йдеться в заяві сенатора Макконнелла.

"Сьогодні Палата представників нарешті схвалила цю важливу інвестицію в міцність наших альянсів і партнерств, довіру до наших зобов’язань і здатність наших власних Збройних сил захищати Америку та стримувати агресію", - заявив Макконнелл.

Він додав, що схвалення палатою представників цього законопроєкту на крок наближає прийняття "цієї важливої додаткової програми національної безпеки, щоб допомогти Америці та її друзям протистояти найнебезпечнішій низці загроз за покоління".

Як повідомляв раніше Голос Америки, 20 квітня Палата представників США ухвалила Закон про додаткові асигнування на безпеку України у розмірі 60,8 мільярда доларів.

Далі цей законопроєкт має проголосувати Сенат і підписати президент США.

Президент США Джо Байден заявив, що ухвалення Палатою представників законопроєктів про допомогу іноземним державам надсилає всьому світу "чітке повідомлення" про лідерство Америки. Він закликав Сенат швидко проголосувати цей законопроєкт і надіслати його "на мій стіл, щоб я міг підписати його як закон, і ми могли швидко відправити зброю та обладнання в Україну для задоволення її термінових потреб на полі бою".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG