Спеціальні потреби

Заборона на вогнепальну зброю у США - скасована


В останній день роботи перед літньою відпусткою, Верховний суд Сполучених Штатів прийняв рішення стосовно одного з найболючіших питань в американському суспільстві. Чикаго та один з його приміських повітів залишалися останніми місцями країни, де діяла заборона на володіння ручною зброєю. 5 голосами проти 4 суд визнав заборону антиконституційною і назвав право володіти зброєю фундаментальним громадянським правом американців.

28 років у Чикаго діяла заборона на носіння вогнепальної зброї. Щоправда, критики ставлять під сумнів її ефективність. Лише за два минулі тижні в місті було застрелено 13 людей. Утім мати підлітка, вбитого у міському автобусі, вважає рішення суду помилкою:

«Це ляпас по обличчю людям, які втратили своїх дітей у перестрілках».

Однак прихильники права на зброю наполягають, що, навпаки, її наявність стримує насильство. Так позивач проти влади Чикаго, мешканець міста Отис Макдональд стверджує, що заборона позбавляла його засобів захиститися від кримінальних елементів:

«Принаймні зараз сили рівні. Тепер я не буду переживати, що наркоторговці, чи бандити увірвуться в мій будинок, адже тепер вони подумають двічі перед тим як це зробити».

З ним погоджується чимало американців, які прагнуть мати можливість захиститися від озброєних злочинців. Однак опоненти, як наприклад, Марк Форд їм заперечують:

«Я вважаю, що перестрілки небезпечні для невинних свідків злочину».

Мер міста Чикаго Ричард Дейлі, обіцяє переписати закони відповідно до рішення суду, хоча і не погоджується з ним:

«Здоровий глузд говорить, що на вулицях повинно бути менше зброї, а не більше».

У 2008 році Верховний суд скасував багаторічну заборону на стрілецьку зброю у столиці країни Вашингтоні. Втім, оскільки Вашингтон має особливий статус і не належить до будь-якого штату, рішення не розповсюджувалось на решту країни. Рішення у справі Чикаго матиме вплив на всі Сполучені Штати. Відтепер влада на місцях зможе лише ускладнити процес отримання зброї та умови її володіння, однак не матиме права відмовити громадянам у праві мати ручну зброю для самозахисту.  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG