Спеціальні потреби

Пристойно одягнені школярі показали кращі результати у навчанні


Пристойно одягнені школярі краще вчаться
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00
Direct link

Пристойно одягнені школярі краще вчаться

Мода в Америці досить демократична. Перевагу американці надають зручності, і ті, хто все ж таки звертає увагу на модні тенденції, робить це, як правило, через призму функціональності. Щоправда американська молодь, напевно як і будь-де у світі, має свої власні правила та манеру вбиратися.

Так, абсолютна більшість американських школярів, вдягається в школу, як завгодно, чи за негласними законами шкільної моди. Втім, понад сімсот учнів середньої школи у містечку Манассас, що у Вірджинії
раз на тиждень приходять до школи вдягнуті… як дорослі.

Місцевий директор школи започаткував програму «Вдягайся заради успіху». За задумом, програма повинна допомогти дітям покращити свої академічні успіхи.

По понеділках Даяна Отеро не задається питанням, що вдягнути в школу. Цього дня вона завжди вдягається у щось, що додає їй впевненості у собі.

«Я почуваюсь більш впевнено у собі».

У школі Даяна та інші учасники програми «Вдягайся заради успіху» займаються як у будь-який інший день. Дівчина почала брати участь у цій програмі з початку навчального року. Вона каже:

«Я подумала, що це допоможе мені краще вчитися і покращити мої оцінки».

З тих же причин почав гарно вдягатися в школу і Шон Арріґео:

«Якщо ти почуваєшся добре і тобі зручно, у тебе не виникає проблем з концентрацією».

Шон стверджує, що краще вчиться, коли професійно вдягнутий:

«Я почуваюся більш зрілим».

Шон та інші учасники програми беруть приклад з директора школи. Саме Джеф Абт три роки тому розпочав програму «Вдягайся заради успіху». Він так пояснює цей задум:

«Я думаю, ми створюємо атмосферу, в якій учні відчувають важливість добре навчатися. Вони гарно вдягаються і стараються вчитися відповідно до свого одягу, якнайкраще».

Вчителька Еріка Редлер помічає суттєву різницю між поведінкою учнів по понеділках і рештою тижня:

«Діти, які професійно вдягаються, приходять з високого піднятою головою, розправленими плечима, у такому ранково-енергійному настрої. Вони починають день правильно. Коли вони вчаться з таким настроєм, вони краще поводяться протягом дня».

Ця програма спонукає учнів ставитися до себе серйозно та покращувати свої оцінки, каже вчителька:

«Коли ти ставишся до себе більш серйозно, тоді ти більш серйозно ставишся до своїх обов’язків у класі і відповідно краще навчаєшся».
Діти, які професійно вдягаються, приходять з високого піднятою головою, розправленими плечима, у такому ранково-енергійному настрої. Вони починають день правильно. Коли вони вчаться з таким настроєм, вони краще поводяться протягом дня.
Еріка Редлер

Участь у програмі «Вдягайся заради успіху» добровільна і не вимагає мати новий, дорогий одяг. Директор школи підкреслює, що достатньо лише виглядати професійно:

«Наші діти походять з родин з різними статками. Тож якщо у понеділок вони просто вдягнуть сорочку, яку як правило не носять, цього вже достатньо, аби брати участь у програмі. Якщо вони свідомо докладають зусилля аби бути частиною нашої програми, ми це заохочуємо».

Директор Джеф Абт сподівається, що звичка професійно вдягатися допоможе дітям не лише у навчанні, але й у майбутньому житті. Він каже:

«Насправді, у школі ми готуємо їх до дорослого життя. Вчимо їх приймати правильні рішення, щоб досягти поставленої мети.

Подібні програми працюють і в інших школах країни.
І хоча не існує досліджень, які б пов’язували академічні успіхи школярів з тим, як вони вдягаються, вчителі помічають покращення дисципліни, що, як правило, призводить до кращих оцінок.
XS
SM
MD
LG