Спеціальні потреби

США та Британія запровадили санкції щодо виробників дронів з Ірану через напад на Ізраїль


Дрони іранського виробництва під час церемонії їхньої передачі Національній армії Ірану. 20 квітня 2023 року. Фото: Іранська армія/AP
Дрони іранського виробництва під час церемонії їхньої передачі Національній армії Ірану. 20 квітня 2023 року. Фото: Іранська армія/AP

Міністерство фінансів США у координації з великою Британією оголосило санкції щодо низки осіб та компаній в Ірані як відповідь на нещодавню іранську атаку на Ізраїль. Всі підсанкційні юридичні та фізичні особи, як вважають у США, пов’язані з Корпусом вартових ісламської революції та причетні до виробництва дронів "Шахед", які використовувались для атаки на Ізраїль.

Зокрема, санкції Мінфіну США стосуються 16 осіб та двох організацій, які забезпечують виробництво дронів, включно зі створенням двигунів.

Ще п’ять компаній, які потрапили під санкції, постачають комплектуючі матеріали або купують продукцію в одного з найбільших виробників сталі в Ірані, іранській компанії Khuzestan Steel Company (KSC).

За даними Мінфіну США, більшість доходів у металургійну галузь Ірану надходять від експорту сталі.

Мінфін також запровадив санкції на три дочірні компанії іранського автовиробника Bahman Group. Вони матеріально підтримують Корпус вартових ісламської революції Ірану, мовиться в заяві урядового відомства.

Крім того, Мінфін США запровадив додаткові заходи експортного контролю, що мають обмежити доступ Ірану до мікроелектроніки, яку Тегеран використовує для виробництва зброї.

"Ми використовуємо економічні інструменти Міністерства фінансів, щоб послабити та зруйнувати ключові аспекти зловмисної діяльності Ірану, включаючи його програму БПЛА та доходи, які режим генерує для підтримки свого тероризму", – заявила міністерка фінансів Джанет Єллен.

Вона анонсувала більше рішень у "найближчі дні та тижні".

Британія також запровадила санкції щодо кількох іранських військових організацій, фізичних та юридичних осіб, які залучені до виробництва БПЛА та балістичних ракет Ірану.

"Сьогодні ми запровадили санкції на ватажків іранської армії та на сили, відповідальні за напад [на Ізраїль]. Ці санкції, оголошені разом зі США, демонструють, що ми однозначно засуджуємо таку поведінку, і вони ще більше обмежать здатність Ірану дестабілізувати регіон", – заявив прем’єр-міністра Британії Ріші Сунак.

Напередодні у Конгресі США пройшли слухання на тему військової співпраці Ірану та Росії. Експерти запропонували законодавцям низку заходів, які США могли б ужити, щоб завадити посиленню цієї співпраці. Серед таких рекомендацій – негайно ухвалити законопроєкт про фінансування України, Ізраїлю та Тайваню.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG