Спеціальні потреби

Діаспора не вдоволена листом-відповіддю Януковича


Українська діаспора у США вирішила зустріти Віктора Януковича у Нью-Йорку - акцією протестів. Співорганізатор акції, Український конгресовий комітет Америки, саме таким чином вирішив показати свою незгоду з деякими політичними кроками української влади. І це – попри лист, яким президент України намагався піти назустріч діаспорі. Детальніше про це в інтерв`ю з одним з лідерів діаспори у США – керівника Інформаційної служби Українського конгресового комітету Америки Михайлом Савківим. З ним розмовляв Руслан Петричка.


Український конгресовий комітет Америки вже дав відповідь на листа, отриманого від президента Віктора Януковича. Нижче подаємо текст листа-відповіді (збережено мову оригіналу).

22 вересня 2010 року

Достойний Пане Президенте!

Через Посольство України у Вашінґтоні одержали Вашого листа, за що ми вдячні. Дозвольте на початку сказати, що саме одержання листа виповнило нас великою надією не тільки на діалог з теперішньою владою в Україні на чолі з Вами, але також на велику зміну у курсі політики України під час Вашого президентства. Ми живемо подіями в Україні та заходами, які мають відношення не тільки до її мешканців, але також до українців, де би вони не проживали. Від самого початку нашої організації Україна була основним предметом зацікавлення, а тим більше від моменту проголошення її незалежності та нових можливостей розвитку для нашого народу.

Тому прийміть від нас вислови глибокого розчарування і здивування, після прочитання самого тексту Вашого листа. Наприклад, Ви запропонували розв’язати такі болючі проблеми, як сьогоднішнє невизнання Вашою адміністрацією Голодомору геноцидом нашого народу. Хоч ми вітаємо відновлення підрозділу про Голодомор на веб-сайті Президента, але є приголомшені тим, що всі згадки про ґеноцид нашого народу були відредаговані.

Також ми є стурбовані безправною поведінкою СБУ, щодо Музею меморіалу „Тюрма на Лонcького” і його керівника та переданням цих питань теперішньому керівнику Інституту національної пам’яти. Ви призначили Валерія Солдатенка керівником цього надважливого інституту, знаючи його сумнозвісне минуле та його сьогоднішні упередження проти власне цих білих плям у нашій історії - трагічний Голодомор та славну визвольну боротьбу ОУН-УПА. Вже після свого призначення пан Солдатенко висловив свої упередження в парі зі своєю заявою, що він комуніст від 1969 року і похвалився, що ніколи не зрікся свого парт-квитка. Як зрозуміти не тільки таке призначення, але і доручення йому найсуттєвіших питань, які сьогодні нас розділяють?
Хоч Ви у Вашому листі не згадали дуже болюче для нас питання, але слід нам піднести справу українофобного міністра освіти Дмитра Табачника. Десятиліттями, анти-українська радянська пропаганда спотворювала історію України. Сьогодні, міністер Табачник продовжує таку анти-українську політику і поширює атаки проти не тільки самої держави, але у наслідок його деструктивних дій підриває Ваше Президентство! Ми вірили, що Президент, щонайменше звільнить цього українофоба, але на жаль, так не сталось. Хіба для Президента такі підривні дії є припустимі?

При цій нагоді, прошу прийняти запевнення, що ми і далі працюємо „за процвітання і добробут нашої землі, за те, щоб світ поважав Україну” і тому ми не можемо підтримувати Вашу політику, яку вважаємо не на користь нашого народу.

Ми не втрачаємо надії, що Ви зрозумієте помилковість Ваших сьогоднішніх позицій, що Ви приймете тягар чесної служби нашому народу в Україні та поза, та конкретними діями проявите зміну у Вашому політичному курсі в сторону конструктивних дій в гуманітарній та економічній площинах. Росія це сусід України з яким у нас довга історія поневолення і переслідування. З Росією треба жити в згоді, не забуваючи цієї історії. З такими як Валерій Солдатенко, Дмитро Табачник, Ви до такого зрозуміння не можете дійти.

При цій нагоді відповідаємо також на запрошення взяти участь у зустрічі з Вами. Українська Громада в США завжди надавала всі можливі способи підтримки для зміцнення незалежної і демократичної української держави та допомогала українській нації досягнути чесного, справедливого і рівного ставлення серед держав, як члена сім'ї суверенних народів. Ми, як і раніше, залишаємося стійко відданими справі захисту інтересів українського народу, і продовжуватимемо це робити. Наша об’єднана Українська Громада в США -- Українська Американська Коордиційна Рада, Український Народний Союз, Cоюз Українок Америки, Союз Українських Католиків Америки «Провидіння», та Нова Українська Хвиля -- радо з Вами зустрічатимемося для корисного діалогу тоді, коли ми відчуємо від Вас щире піклування українським народом та його проблемами.

З повагою,

За Крайову Екзекутиву УККА,

Тамара Олексій
Президент

Марійка Дупляк
Екзекутивний секретар

Інше за темою

XS
SM
MD
LG