Спеціальні потреби

До Південного Судану прибувають додаткові миротворчі сили ООН


Миротворці ООН розподіляють продовольчі товари місцевому населенню
Миротворці ООН розподіляють продовольчі товари місцевому населенню
Організація Об’єднаних Націй надсилає додатково 5500 миротворців до Південного Судану, де, за словами службовця ООН, імовірно загинули тисячі людей з часу, коли минулого тижня там почалися збройні сутички.

У вівторок Рада Безпеки схвалила пропозицію про збільшення там своїх сил до майже 14 тисяч миротворців. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що потрібно буде трохи часу для розгорнення військових і поліції, і повторив заклик до лідерів країни врегулювати свої відмінності шляхом діалогу.

Також державний секретар США Джон Керрі закликав президента Салву Киїра і колишнього віце-президента Рієка Мачара припнити бої і розпочати політичні переговори.

Обидва лідери заявили, що вони готові до діалогу, але уряд відкинув вимогу Мачара, щоб насамперед були звільнені з ув’язнення лідери опозиції.

Уряд Південного Судану повідомив, що сили, віддані Мачару, втримують контроль на Бентію, однією з двох столиць країни, яку минулого тижня захопили збунтовані солдати. Як сказано, у вівторок урядові солдати відбили місто Бор і усувають з нього залишки бунтівників.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG