Спеціальні потреби

Росія реагує на події у ВР України, ратифікацію угоди про ЧФ


Russian President Dmitry Medvedev chairs a meeting aimed at fighting corruption, in the Kremlin, Moscow, Russia, Tuesday, April 6, 2010. (AP Photo/RIA-Novosti, Mikhail Klimentyev, Presidential Press Service)
Russian President Dmitry Medvedev chairs a meeting aimed at fighting corruption, in the Kremlin, Moscow, Russia, Tuesday, April 6, 2010. (AP Photo/RIA-Novosti, Mikhail Klimentyev, Presidential Press Service)

Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що українські законодавці ратифікували угоду про Чорноморський флот, за його словами, з «традиційною елегантністю»:

«Треба признатися, що наші українські товариші зробили це з наявною елегантністю. Спочатку Верховна рада зібралася, був невеликий на цю тему концерт із застосуванням спеціальних засобів тощо, але в кінцевому рахунку рішення було прийнято, і я дуже задоволений з цього приводу. Це показує, що разом перемагає, і стратегічні інтереси України переважили над тимчасовими емоціями, які проявлялися у формі різного роду голосних ефектів».

Незалежний російський військовий експерт Олександр Ґольц заявив Голосу Америки, що багато росіян не усвідомлюють, що Україна в основному відмінна від Росії. Він звертає увагу, що чимала частина українського суспільства виступає проти перебування Чорноморського флоту в Криму з принципових міркувань:

«Російська влада скоріше є заложником Партії регіонів і пана Януковича. Тепер Кремлю слід молитися, щоб Янукович або котрийсь з його наступників, який дотримується такого ж підходу, керував вічно, до 2042 року».

Президенти Янукович і Медведєв підписали угоду в справі флоту минулого тижня в українському місті Харків.

Ґольц каже, що українські політики можуть висунути Москві додаткові вимоги в обмін за продовження проросійської політики. Він посилався на приклад Білорусі і Киргизстану як країни, що обіцяли підтримку Росії за фінансову допомогу.

Проте націоналістичного напрямку російський законодавець Володимир Жириновський зробив подібну заяву, кажучи, що ніщо не може запобігти появі в Україні такого нового президента, як Віктор Ющенко. Колишній лідер України наполягав на тому, що російський флот повинен залишити територію України, згідно з угодою, у 2017 році.

Російські законодавці ратифікували угоду з Україною 410 голосами. Ніхто не голосував проти угоди.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG