Спеціальні потреби

«Санкції РФ проти Туреччини спрямовані більш на пропаганду, а не реальність» - Economist


Журнал Economist аналізує, як збиття російського літака звело нанівець багаторічні дипломатичні зусилля Туреччини та Росії.

Навіть після російської окупації України, коли Москва розбила горшки із Заходом, Ердоган продовжував підтримувати Путіна, називаючи його «сильним» лідером. Утім збиття літака зробило Туреччину основним ворогом Росії.

Путін звинувачує президента Ердогана у захисті та збагаченні терористів ІДІЛ. Турецький лідер відбивається, називає це маячнею і обіцяє піти з посади, якщо російський президент знайде докази подібних закидів.

Основний російський пропагандист Дмитро Кисельов майже всю свою недільну програму присвятив критиці турків, - зауважує Economist. - Він звинуватив Ердогана у зв’язках з терористами і фашистами. «Туреччина стає реально небезпечною», - попереджає Кисельов своїх глядачів.

Напруга зберігається не лише на політичному рівні. Країни запроваджують санкції одна проти одної. Міністр спорту Росії, зокрема, заборонив футбольним клубам орендувати турецьких гравців на наступний сезон. Десятки російських університетів заморозили зв’язки із освітніми закладами Туреччини, - аналізує авторитетне британське видання.

«Колективна відповідальність за країну знову стала правилом», - наводяться у статті слова російського юриста Мурада Мусаєва.

Усі ці обмеження для обох країн автор статті називає швидше уколом шпильки, ніж ударом.

Турецька залежність від російських товарів складає лиш 1% від ВВП. То ж втрати, пов’язані із російськими санкціями, складуть ще менше
Фатма Мелек

«Турецька залежність від російських товарів складає лиш 1% від ВВП. То ж втрати, пов’язані із російськими санкціями, складуть ще менше», - посилається Economist на слова Фатми Мелек, економіста у Туреччині. Російський економіст Наталія Орлова вважає, що Росію внаслідок погіршення відносин із сусідом може очікувати інфляція на рівні 1-1,5%.

Це ембарго більш спрямоване на телевізійну картинку, ніж на реальні наслідки, - вважає видання. До прикладу, турецькі лимони, які складають 90% російського ринку, не були включені до економічних санкцій росіян.

Водночас швидкого потепління російсько-турецьких взаємин також не варто очікувати. Конфлікт з Росією підштовхнув Анкару, звідки раніше періодично лунала антизахідна риторика, змінити ставлення до європейських партнерів. «Тепер вони розуміють, що національні інтереси Туреччини є з Заходом, з НАТО. Вони повернулися у стандартний режим», - наводить видання слова Суата Кінікліоглу, директора Центру стратегічний комунікацій.

Дивіться також: «Чи можуть українці бути єдиними?» - Софія Андрухович

Чи можуть українці бути єдиними? - письменниця шукає відповідь. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

XS
SM
MD
LG