Спеціальні потреби

У Москві поховали Бориса Нємцова


У Росії у середу віддали останню шану та попрощалися з опозиційним політиком Борисом Нємцовим. Громадянська панахида, яка тривала кілька годин, проходила у столичному Сахаровському центрі.

Серед присутніх на церемонії – віце-прем’єр Росії Аркадій Дворкович, як також посол США в Росії Джон Теффт і колишній британський прем’єр-міністр Джон Мейджор.

Джон Теффт:

«Я прийшов сюди від імені президента Обами, держсекретаря Керрі і дуже багатьох американців, хто знав Бориса Нємцова і захоплювався ним. На посаді губернатора Нижегородської області, на посаді віце-прем'єра уряду Росії, як лідер опозиційних сил Борис Нємцов виступав за краще для Росії, він гідно представляв російський народ і його ідеали.

У цей дуже трагічний день від імені американського народу, від імені нашого президента я приношу щирі співчуття родині Бориса Нємцова і всім, хто його знав. Його довгі роки будуть пам'ятати в Росії і в усьому світі як великого російського патріота. Наші думки і наші молитви сьогодні - з російським народом, з його родиною, ми сумуємо разом з вами».

Джон Мейджор:

«Він виступав за верховенство права…свободу слова…був – символом свободи. Важливим і те, що він виступав проти агресії, репресії та корупції», сказав Мейджор.

«Один з небагатьох, кого можна назвати другом. Він був містком між Україною та Росією. Пострілом убивць це зруйновано», – так відреагував на смерть Нємцова президент України Петро Порошенко.

Прощання з Борисом Нємцовим закінчилося в Сахаровському центрі до 13:50 за московським часом. Труна з тілом політика була винесена під оплески багатьох людей, які не встигли попрощатися з убитим громадським діячем.

Нємцова поховали на Троєкуровському цвинтарі Москви.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG