Спеціальні потреби

Марш пам’яті Бориса Нємцова в Москві


Москвичі вшановують пам’ять Бориса Нємцова
Москвичі вшановують пам’ять Бориса Нємцова

Десятки тисяч москвичів взяли участь у жалобній акції в центрі Москви в пам’ять про вбитого вночі в п’ятницю лідера російської опозиції Бориса Нємцова. Рух транспорту в центральній частині міста було частково обмежено, влада зробила підвищені заходи безпеки на всьому шляху проходження ходи. Марш пройшов від метро «Китай-город» до місця вбивства Бориса Нємцова на Великому Москворецькому мосту. Весь день люди продовжували покладати там квіти.

Його учасники несли величезну кількість російських прапорів і плакатів – «Борись», «Борисе, ти був правий», «Ці кулі – в кожного з нас» і «Люстрація неминуча».

Акції пам’яті пройшли також в інших великих російських містах.

Багато учасників ходи скандували політичні гасла, несли портрети Бориса Нємцова і плакати зі словами «Не забудемо, не пробачимо», «Він боровся за нашу свободу». Борис Нємцов був одним з організаторів акції російської опозиції, яка раніше планувалася в цей день під гаслами, які вимагають антикризових заходів. Після вбивства Нємцова, в результаті переговорів з мером Москви, формат акції та місце її проведення були змінені.

«Якщо ми зуміємо зупинити кампанію ненависті, спрямовану проти опозиції, то у нас є шанс змінити становище в Росії, – с казав кореспонденту агентства Reuters один з лідерів опозиції Геннадій Гудков. – Якщо ні, то матимемо справу з масовим громадянським конфліктом».

Нагадаємо, що в цей день Нємцов мав очолити антивоєнний і антипутінський марш, який повинен був пройти в Мар’їно. Вшанувати пам’ять політичного діяча, якого президент США Барак Обама охарактеризував як невтомного захисника прав росіян, прийшли, за оцінками організаторів маршу, близько 70 000 чоловік, а за словами представників московської поліції – близько 21 000.

Виступаючи в неділю 1 березня по телеканалу ABC, держсекретар Керрі висловив сподівання, що розслідування вбивства Бориса Нємцова буде «реальним і прозорим». Глава Держдепартаменту наголосив на необхідності викрити не тільки безпосередніх виконавців злочину, а й тих, хто за ним стояв.

Михайло Касьянов охарактеризував вбивство Нємцова як поворотний момент в історії Росії. За словами політика, люди, перш вважали, що можуть обмежитися розмовами на кухні в колі сім’ї, тепер почнуть переосмислювати все, що відбувається в країні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG