Спеціальні потреби

У Москві відбувається хода пам’яті Нємцова


Хода пам’яті Нємцова в Москві
Хода пам’яті Нємцова в Москві

Тисячі людей у неділю зібралися в центрі Москви, щоб провести жалобну ходу на честь убитого опозиційного лідера Бориса Нємцова. Російська влада, яка зазвичай не поспішає давати дозвіл на великі опозиційні зібрання, цього разу швидко дозволила захід.

55-річний Нємцов мав очолити антивоєнну та антипутінську акцію в Москві. Очікується, що вшанувати пам’ять Нємцова прийдуть до 55 тис. людей. Утім, поліція Москви повідомила про 7 тис. учасників.

У розшук оголошено осіб, які в п’ятницю здійснили з автомобіля чотири постріли в Нємцова, коли він із супутницею переходив міст над Москвою-рікою. Жзінка не постраждала.

Люди продовжують приносити квіти до місця загибелі опозиційного лідера.

Російський президент Путін сказав, що вбивство вигладало як замовне, та назвав його «провокацією». Він заявив, що бере розслідування під особистий контроль. Він надіслав листа зі словами співчуття матері Нємцова Діні Ейдман, в якому назвав загибель її сина невиправною втратою.

Проте лише кілька тижнів тому Нємцов сказав в інтерв’ю російському сатйу новин «Собеседник», що, на його думку, Путін хоче його вбити.

«Боюся, Путін мене вб’є. Вважаю, що саме він почав війну в Україні. Ставлюся до нього гірше немає куди», – сказав Нємцов.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG