Спеціальні потреби

NYT: Росія скорочує участь в проектах з ядерної безпеки


Редакція газети New York Times
Редакція газети New York Times

Росія проінформувала США, що наступного року вона планує скоротити свою участь в спільній програмі щодо забезпечення безпеки ядерних матеріалів на своїй території, повідомила газета New York Times.

Як зазначає видання, цей крок може завдати серйозної шкоди спільній роботі, яка велася протягом більше двох десятиліть і спрямована на запобігання потрапляння компонентів ядерної зброї в руки терористів і країн-ізгоїв.

Посилаючись на неназваних американських чиновників, газета пише, що глава Росатома Сергій Кирієнко заявив високопоставленому представникові адміністрації президента Барака Обами, що ніяких нових проектів в Росії в 2015 року «не передбачається».

Тим не менш, джерела New York Times зберігають надію на те, що Росію вдасться переконати продовжити роботу з деяких діючих проектів, хоча отримати згоду російських посадових осіб поки не вдалося.

Ослаблення співробітництва відповідає загальній тенденції погіршення відносин між Росією і США, в якому істотну роль зіграло рішення президента Володимира Путіна про військову інтервенцію в Україну, зазначає видання.

Іншою причиною є давні побоювання прихильників жорсткого курсу в Кремлі з приводу програми, що передбачає візити американських експертів на російські ядерні об’єкти, що, на їх думку, може створити враження, що Росія потребує зовнішньої допомоги.

New York Times нагадує, що минулого тижня Росія також оголосила, що має намір бойкотувати міжнародний саміт з проблем безпеки в 2016 році, головувати на якому буде президент Обама.

Однак заява Кирієнка стала першим сигналом про посилення напруженості між Кремлем і адміністрацією Обами в сфері практичних зусиль, зроблених обома сторонами після «холодної війни» з метою допомогти Росії забезпечити безпеку її ядерних матеріалів, йдеться в статті.

«Існує реальна небезпека, що 20-річну співпрацю США і Росії у справі охорони ядерних матеріалів просто припиниться наприкінці цього року і деякі досягнення можуть просто зійти нанівець», – каже професор Гарвардського університету Метью Банн, який у роки адміністрації Білла Клінтона керував таємним урядовим дослідженням з охорони ядерних матеріалів в Росії.

Високопоставлений представник адміністрації Обами заявив, що США, як і раніше, планують працювати спільно з Росією з питань ядерної безпеки в третіх країнах, і висловив надію на те, що Вашингтону вдасться переконати російський уряд продовжувати співпрацю в Росії, пише New York Times.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG