Спеціальні потреби

Путін назвав санкції щодо РФ «помилкою»


Володимир Путін
Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін в п’ятницю звинуватив США в підриві створених ними ж самими торговельних інститутів у результаті санкцій, введених проти Москви.

Самі санкції він назвав «помилкою», яку, як він сподівається, «в кінцевому підсумку» вдасться виправити.

В інтерв’ю російському інформагентству ТАСС, даному напередодні саміту «Великої двадцятки», Путін заявив, що санкції, введені США та ЄС проти Росії у зв’язку з Україною, завдали шкоди не тільки російській, а й глобальній економіці.

За словами російського лідера, заморожування активів, заборона на видачу віз і закриття доступу російським компаніям до західних фінансових ринків і технологій є порушенням міжнародного права, оскільки правом на введення таких санкцій володіє тільки ООН.

Він додав, що санкції також ідуть врозріз з торговельними угодами, в тому числі з Генеральною угодою про тарифи і торгівлю, створеними США.

«Сполучені Штати колись створювали цю організацію, тепер самі грубо порушують ці принципи. Це шкідливо і, звичайно, нам завдає певний збиток, але і для них шкідливо, тому що це, по суті, підриває всю систему міжнародних економічних відносин, – сказав глава російської держави. – Я дуже сподіваюся, виходжу з того, що це в кінцевому підсумку буде зрозуміле і залишиться в минулому».

За словами Путіна, він не буде піднімати питання про санкції на саміті «Великої двадцятки», який відкривається в суботу в Австралії, оскільки «це марно».

«Такі рішення приймаються у них на блоковому рівні, на національному рівні, приймаються відповідно до того, як наші партнери розуміють свої геополітичні інтереси. Я вважаю, що це помилка навіть з точки зору їх геополітичних інтересів», – заявив він.

Інтерв’ю не стосувалося такої теми, як ситуація в Україні, яка може вийти на передній план на саміті в Брісбені після повідомлень про проникнення російських військ у східні регіони країни, де Київ намагається впоратися з діяльністю сепаратистів.

Путін визнав, що санкції, введені з метою спонукати Москву змінити свою політику щодо України, і падіння цін на нафту негативно позначаються на національній економіці, але додав, що Росія має значні резерви.

«Вони у нас достатньо великі, – підкреслив він, – і це дозволяє нам бути впевненими в тому, що ми абсолютно точно виконаємо всі взяті на себе соціальні зобов’язання і утримаємо всі бюджетні процеси в певних рамках і всю економіку».

Він також зазначив, що Росія зміщує фокус уваги на Китай. Державна енергетична компанія «Роснефть», яка очолює ці зусилля, запросила у уряду фінансову підтримку в розмірі більше двох трильйонів рублів.

Путін повідомив, що будь-яке рішення про виділення «Роснефті» коштів з Фонду національного добробуту, створеного для захисту пенсійної системи, буде прийматися після ретельного аналізу потреб компанії.

«Ми йдемо від диктату ринку, який всі товарні потоки нафтою номінує в доларах, і розширюємо можливості застосування національних валют: і рубля, і юаня» – зауважив президент.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG