Спеціальні потреби

Україна стає головною темою саміту «Великої двадцятки»


Саміт лідерів «Великої двадцятки», судячи з усього, стане сценою, на якій розгорнеться протистояння між західними лідерами і президентом Росії Володимиром Путіним на тлі нових повідомлень про відправку російських військ до Східної України.

В четвер Україна звинуватила Росію в перекиданні військ і зброї, щоб допомогти сепаратистам на сході країни організувати новий наступ у конфлікті, жертвами якого вже стали більше 4 тисяч людей.

Прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон в п’ятницю назвав дії Росії неприйнятними і попередив, що вони можуть привести до посилення санкцій з боку США та ЄС.

«Я все ще сподіваюся, що російська сторона усвідомлює доцільність і визнає, що їй слід дозволити Україні розвиватися як незалежній і вільній державі, яка вільна у своєму виборі», – заявив Камерон в бесіді з журналістами в Канберрі.

«Якщо Росія буде позитивно ставитися до свободи і відповідальності України, то ми станемо свідками зняття санкцій, якщо ж Росія буде і далі погіршувати ситуацію, то санкції будуть посилені. Все дуже просто», – додав він.

Передбачається, що учасники саміту «Великої двадцятки» в Брісбені сконцентруються на питаннях прискорення зростання світової економіки, але проблеми безпеки також виходять на передній план.

Росія заперечує відправку військ і танків в Україну. Однак ескалація насильства, порушення перемир’я і повідомлення про колони військової техніки без розпізнавальних знаків, що рухаються з боку російського кордону, викликають побоювання, що хитка угода про припинення вогню від 5 вересня може завалитися.

Ситуація в Україні не була в числі головних тем двох самітів в Азії, що проходили на цьому тижні, повідомив заступник радника Білого дому з національної безпеки Бен Роудс, хоча президент США Барак Обама піднімав це питання в ході короткої бесіди з Путіним під час форуму АТЕС у Китаї.

У Брісбені Обама обговорить незадоволеність ситуацією в Україні з ключовими союзниками, включаючи канцлера Німеччини Анґелу Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і британського прем’єра Камерона.

«Вони були ключовими фігурами, які відправляли загальний сигнал російській стороні і українському уряду, – повідомив Роудс журналістам. – Для Обами це буде можливість звіритися з ними.

XS
SM
MD
LG