Спеціальні потреби

Лідери Росії, Білорусі та Казахстану створюють економічний союз


Путін, Назарбаєв і Лукашенко в Астані
Путін, Назарбаєв і Лукашенко в Астані
Президенти Росії, Білорусі і Казахстану підписали договір про створення Євразійського економічного союзу, що передбачає узгоджену економічну політику трьох країн і розглядається критиками як спроба відродження в певній формі колишнього Радянського Союзу.

Підписання документа відбулося в столиці Казахстану Астані, де пройшло засідання Вищої Євразійської економічної ради за участю президентів Володимира Путіна, Олександра Лукашенка і Нурсултана Назарбаєва.

Договір про Євразійський економічний союз повинен почати функціонувати з 1 січня 2015 року.

«Підписаний договір має дійсно епохальне, історичне значення, відкриває найширші перспективи для розвитку економік і підвищення добробуту громадян наших країн, – заявив Путін. – Росія, Білорусь і Казахстан переходять на принципово новий рівень взаємодії, створюють загальний простір з вільним переміщенням товарів, послуг, капіталів і робочої сили. Держави «трійки» будуть проводити узгоджену політику в ключових галузях економіки – в енергетиці, промисловості, сільському господарстві, транспорті».

Робота над документом була розпочата ще в листопаді 2011 року на першому саміті Вищої Євразійської економічної ради. Тоді президенти Росії, Білорусі і Казахстану прийняли декларацію про євразійську економічну інтеграцію.

За даними Кремля, з російського боку в підготовці договору брали участь більше 30 федеральних органів виконавчої влади.

За умовами договору, три держави приймають зобов’язання гарантувати вільне переміщення товарів, послуг, капіталів і робочої сили, здійснювати узгоджену політику в ключових галузях економіки: енергетиці, промисловості, сільському господарстві, транспорті.

За словами Путіна, в майбутньому учасники союзу планують створення загального фінансового ринку.

«Зняття бар’єрів на шляху капіталів дозволить диверсифікувати ризики, поліпшити якість, доступність і надійність фінансових послуг, – сказав російський лідер. – Поетапна гармонізація валютної політики підвищить стійкість фінансових систем держав-членів союзу, зробить національні грошові ринки більш передбачуваними, краще захищеними від коливань курсів валют, підвищить наш суверенітет».
XS
SM
MD
LG