Спеціальні потреби

Російського журналіста Forbes посадили під домашній арешт. Його звинувачують у «фейках» про армію за репост матеріалів про Бучу в соцмережах


Хабаровського журналіста Сергія Мінгазова, який працює новинним редактором у російському виданні Forbes, через поширення «фейків» про російську армію. Логотип Forbes у приміщенні для проведення заходів «Forbes on Fifth» у Манхеттені, Нью-Йорк, США, 25 січня 2024 року. REUTERS
Хабаровського журналіста Сергія Мінгазова, який працює новинним редактором у російському виданні Forbes, через поширення «фейків» про російську армію. Логотип Forbes у приміщенні для проведення заходів «Forbes on Fifth» у Манхеттені, Нью-Йорк, США, 25 січня 2024 року. REUTERS

Західні ЗМІ повідомляють про затримання Хабаровського журналіста Сергія Мінгазова, який працює новинним редактором у російському виданні Forbes, через поширення «фейків» про російську армію.

Телеканал CNN з посиланням на російське агентство "РИА Новости" пише, що за рішенням суду в п'ятницю Мінгазов має перебувати два місяці під домашнім арештом до судового розгляду його справи.

Приводом для справи, за інформацією адвоката Костянтина Бубона, став репост в особистому телеграм-каналі Мінгазова тексту іншого автора «про події у Бучі» навесні 2022 року.

Як зазначає CNN, канал Мінгазова мав менш як 500 підписників, а публікації, що стосувалися російських злочинів у Бучі, були, серед іншого з Російської служби ВВС та Радіо Свобода.

Журналісту інкримінують поширення «явно неправдивої інформації».

Влада Росії заперечує причетність російських військових до численних жертв окупації в Бучі, називаючи свідчення та відео та фотоматеріали «підробкою».

За словами адвоката, якого цитує ВВС, журналісту загрожує до 10 років позбавлення волі за статтею про поширення «явно неправдивої інформації» про російську армію за мотивами політичної, ідеологічної чи іншої ненависті.

Стаття про розповсюдження «фейків» про російську армію з'явилася в російському Кримінальному кодексі після вторгнення в Україну у 2022 році. Як зазначає ВВС, приводом для порушення справ за цією статтею найчастіше стають саме публікації про події у Бучі.

Росія посилила тиск на журналістів з початку широкомасштабної війни, запроваджуючи цензуру переважно на співробітників місцевих ЗМІ. Але у 2023 році були заарештовані кореспонденти міжнародних видань – Еван Гершковіч, кореспондент The Wall Street Journal та Алсу Курмашева, редакторка Татаро-башкирської служби Радіо Свобода.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG