Спеціальні потреби

Адміністрація Януковичa оголосила про досягнення угоди з опозицією


Адміністрація президента України в п'ятницю повідомила про досягнення міжнародної угоди, покликаної покласти край сутичкам між силовиками і демонстрантами, в ході яких були вбиті десятки і поранені сотні людей.

Поки що неясно, чи задовольнить ця домовленість демонстрантів, але в п'ятницю вранці в центрі Києва знову звучали постріли.

В адміністрації Віктора Януковича повідомили, що уряд і опозиція погодилися парафувати угоду, досягнуту в ході нічних переговорів за участю дипломатів ЄС.

Проте представники ЄС застерегли, що поки ще занадто рано говорити про прорив у протистоянні, яке вилилося в найсерйозніший спалах насильства з часів оголошення незалежності України від Радянського Союзу.

Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак повідомив, що згідно з попередньою домовленістю, президент України втратить частину своїх повноважень. Крім того, протягом 48 годин буде сформовано тимчасовий уряд, який включатиме представників опозиції.

«Зрозуміло, учасники переговорів, мої колеги, попередили, що поки що рано говорити про завершення кризи», - додав він.

«Інтерфакс» з посиланням на керівника фракції президентської Партії регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова повідомив, що угода передбачає проведення дострокових президентських виборів в грудні і голосування за Конституцією у вересні.

Вранці в п'ятницю в районі Майдану були чутні постріли, хоча неясно, хто і в кого стріляли. Міністерство внутрішніх справ звинуватило опозицію у порушенні перемир'я і стрільбі по співробітниках правоохоронних органів.

Свідченням напруженості ситуації стали спроби озброєних співробітників МВС увійти до будівлі Верховної Ради зранку у п'ятницю під час дебатів про врегулювання кризи. Обурені законодавці витіснили їх з будівлі.
XS
SM
MD
LG