Спеціальні потреби

США погрожують наслідками, якщо в Україні «перейдуть межу»


Президент США Барак Обама, коментуючи становище в Україні, знову заявив сьогодні, що «будуть наслідки, якщо там перейдуть лінію».

При цьому він наголосив, що це стосується і Збройних сил, які не мали б втручатися в ті питання, що їх можуть вирішити цивільні.

Як сказав Обама, виступаючи після прибуття з візитом до Мексики, він далі уважно стежить за насильством в Україні.

За його словами, саме владу України США вважають головним відповідальним за те, «щоб до мирних демонстрантів ставилися належним чином, щоб український народ міг вільно збиратися і говорити про свої питання без страху й репресій». Водночас, додав Обама, він очікує і від демонстрантів, що вони лишатимуться мирними.

Представники США вже попереджали, що Вашингтон може запровадити нові персональні санкції проти винних в останньому насильстві в Україні. Європейський союз розгляне можливість своїх санкцій завтра на надзвичайному засіданні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС.

Сьогодні Міністерство оборони України оприлюднило заяву, що Збройні сили залучаються й отримують вельми широкі повноваження в рамках антитерористичної операції, яку раніше оголосила на всій території України Служба безпеки. А президент Віктор Янукович замінив найвищого командувача Збройних сил. СБУ, однак, без пояснень зняла свою заяву з сайту і невдовзі замінила її на іншу, де йдеться тільки про початок підготовки до проведення на території України антитерористичної операції. Опозиція вважає цей крок, що передбачає особливо розширені повноваження силових структур, по суті аналогічним до запровадження надзвичайного стану, який необхідно затверджувати в парламенті і для якого владі вочевидь не вистачить голосів.
XS
SM
MD
LG