Спеціальні потреби

Тбілісі закликає Віктора Януковича відновити діалог з опозицією


Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі
Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі
Тбілісі закликає український уряд «зробити дієві кроки» для повернення до формату діалогу з опозицією. 19 лютого прем’єр -міністр, президент і МЗС Грузії зробили спеціальні заяви з приводу насильства в центрі Києва минулої ночі.

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі висловив «глибоку стурбованість» у зв’язку з «драматичними подіями», які відбуваються в столиці України, і підкреслив, що розв’язка кризи насильницьким шляхом «неприпустима». Гарібашвілі відзначає, що в подібній ситуації відповідальність, у першу чергу, покладається на керівництво країни, яке зобов’язане «не допустити ескалації ситуації», «не довести справу до кровопролиття» та громадянського протистояння. Грузинський прем’єр висловлює надію, що українська влада і народ «виявлять мудрість», сядуть за стіл переговорів і не дозволять, щоб події стали ще трагічнішим.

Ми рішуче засуджуємо факт застосування сили і вкрай стривожені з приводу трагічних подій, що сталися в Києві 18 лютого, і які спричинили великі жертви. Ми висловлюємо жаль і співчуття сім’ям загиблих і постраждалих, серед яких, на жаль, є і громадянин Грузії.
МЗС Грузії
У свою чергу президент Грузії Георгій Маргвелашвілі у своєму телевізійному зверненні 19 лютого заявив, що ситуація в Києві «тривожна» і закликав президента України зробити все «для припинення насильства щодо мітингувальників» і «почати діалог з опозицією».

МЗС Грузії висловив співчуття сім’ям загиблих і постраждалих у результаті сутичок на київському Майдані і підкреслив, що «єдиним» виходом із ситуації може бути тільки «мирний діалог».

«Ми рішуче засуджуємо факт застосування сили і вкрай стривожені з приводу трагічних подій, що сталися в Києві 18 лютого, і які спричинили великі жертви. Ми висловлюємо жаль і співчуття сім’ям загиблих і постраждалих, серед яких, на жаль, є і громадянин Грузії. Процеси, за якими ми сьогодні з тривогою спостерігаємо, абсолютно несумісні з демократією, правами людини та європейськими цінностями», – сказано в заяві грузинського зовнішньополітичного відомства.

«Відповідальністю всіх влад і урядів є повага вибору свого народу, і забезпечення свободи вислову думки. Ми ще раз висловлюємо солідарність з українським народом у цей вкрай важкий момент і вважаємо , що єдиною альтернативою подолання існуючої політичної кризи є мирний діалог», – вважають в грузинському МЗС.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG