Спеціальні потреби

Графіті. Від настінного розпису до 3D


Графіті. Від настінного розпису до 3D
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Графіті. Від настінного розпису до 3D

Колись набридливі графіті, які органи влади американських міст забороняли, з часом перетворилися на мистецтво стінного розпису. У наші дні майстрам цього жанру платять гроші, аби вони прикрасили своїми творами стіни будинків. У Вашингтоні здійснили цікавий проект. Тут художникам замовили розписати будинки, які незабаром знесуть, а на їх місці побудують новий житловий комплекс.

Від бармена до комерційного художника
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00
Мешканець Вашингтона Келлі Тоулес називає себе вуличним художником. Разом зі своїм колегою Джаспером Вонгом з Гаваїв він створив новий розпис. За мету художники поставили своєю роботою викликати усмішку перехожих.

Келлі Тоулес говорить:

«Це два персонажі, які грають у дитячу гру ниточки. Намотують мотузки навколо пальців. Динозавра створив Джаспер Вонг, персонажа з права у масці намалював я».

Роботи Рівери повернулись у Нью-Йорк
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00
Direct link
Робота над цим розписом тривала три тижні. Ідея розписати ці колись урядові будинки виникла у Келлі. Він звернувся до будівельної компанії, яка займається проектом перепланування цього району. У компанії ідею сприйняли з ентузіазмом і замовили майстрам настінний розпис.

Віце-президент з маркетингу Ґері Мсманус каже:

«Ми подумали, що це гарна нагода створити тимчасову художню виставку, яка б привернула увагу людей. Ці будинки не мають багато вікон, і є чудовим полотном для художників».

Проект, що отримав назву Митецький майдан, розпочався не з розпису. Келлі отримав від замовника повну свободу і для початку розлив кілька відер фарби по стінах будинку. Келлі говорить:

«Чудово, коли ти пропонуєш щось на зразок, може я розіллю фарбу на стіни будинку, а вони радо дозволяють».

замість золотих рибок я зобразив морських страховиськ.
Майкл Корбі
Інший учасник проекту, мешканець Балтимора Майкл Корбі, творить не на стінах, а на асфальті. Про свою своєрідну творчість він так говорить:

«Я прагну надихати своє творчістю людей, підштовхнути подивитися на планету в іншому світлі».

На колишньому майданчику для паркування автомашин Майкл створив акваріум з невеличким замком:

«Я вирішив змалювати підводний світ, і мені прийшла ідея створити фантастичний акваріум, але замість золотих рибок я зобразив у ньому морських страховиськ».

Майкл вважається одним з провідних майстрів вуличного розпису. Він малював у понад 200-х містах світу. Особливість його майстерності – техніка тривимірного зображення:

Українські майстри графіті прикрашають Балтимор
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00
Direct link
«Ідея полягає в тому, щоб розтягнути зображення. Усі вертикальні лінії продовжені, так щоб з певного місця усе разом створювало повноцінну картину».

Художники не переймаються, що їх кропітка праця одного дня перетвориться на руїни. Келлі каже:

«Я у захоплені, що одного дня усе буде знищено. В цьому і полягає вуличне мистецтво. Однієї миті воно існує, іншої його вже нема».

Загалом у проекті взяло участь сім художників, які протягом місяця прикрашали старий будівельний комплекс. А знищена їх праця буде за один день.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG