Спеціальні потреби

Райс: збагачений уран з Ірану може бути відправлений до Росії


Salvador Sobral from Portugal, right, embraces his sister Luisa after performing the song "Amar pelos dois" following his win in the Final of the Eurovision Song Contest, in Kyiv, Ukraine, May 13, 2017.
Salvador Sobral from Portugal, right, embraces his sister Luisa after performing the song "Amar pelos dois" following his win in the Final of the Eurovision Song Contest, in Kyiv, Ukraine, May 13, 2017.

Радник президента з національної безпеки Сюзан Райс дала зрозуміти, що частина іранських запасів збагаченого урану може бути вивезена до Росії в результаті історичної угоди щодо іранської ядерної програми, досягнутої провідними світовими державами у вівторок.

В інтерв’ю агентству Reuters Райс заявила, що США не турбують такі переміщення збагаченого урану.

«Він може бути перевезений до третьої країни, наприклад, до Росії, – сказала Райс. – Це, напевно, найбільш імовірний варіант. У Росії є власні розщеплювальні матеріали, з якими вона працює належним чином, і у нас немає побоювань з цього приводу».

Угода включає положення, згідно з яким між заявою сторін про виниклі підозри в порушенні домовленостей Тегераном і допуском інспекторів на військові та інші об’єкти може пройти 24 дні.

Райс відкинула побоювання, що Іран може скористатися цим періодом очікування, щоб приховати ядерні матеріали.

Вона зазначила, що угода зобов’язує Іран допускати інспекторів ООН на будь підозрілі об’єкти, якщо того вимагатимуть п’ять з восьми учасників угоди, якими є США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай, ЄС та Іран.

Райс також повідомила, що міністр оборони США Ештон Картер відвідає Саудівську Аравію в рамках зусиль адміністрації Обами переконати скептично налаштованих союзників у регіоні у вигідності угоди з Іраном.

Білий дім раніше анонсував, що в ході поїздки на наступному тижні Картер зробить зупинку в Ізраїлі. Його турне є однією з декількох ініціатив президента Барака Обами і його апарату щодо просування спірної угоди як в США, так і за кордоном.

XS
SM
MD
LG