Спеціальні потреби

Україна зайняла 129 місце у рейтингу свободи ЗМІ


За даними авторів звіту, дві третини із 180 країн, у яких проводилося дослідження, показали гірші результати, у порівнянні з останніми роками.

Рівень свободи преси по всьому світу у 2014 році пережив різке падіння, йдеться у доповіді міжнародної неурядової організації «Репортери без кордонів».

За даними авторів звіту, дві третини із 180 країн, у яких проводилося дослідження, показали гірші результати, ніж останніми роками.

Опублікований в четвер рейтинг очолюють три скандинавські країни: Фінляндія, Норвегія і Данія. Останні місця у списку займають Туркменістан, Північна Корея та Еритрея.

Україна у рейтингу опустилася на дві сходинки, посівши у цьогорічній доповіді 129 місце.

Автори доповіді зазначають, що Україна переживає найгірший період в історії своє незалежності. Хоча новий український уряд і оголосив про створення незалежного громадського мовника, вказують правозахисники, однак на тлі військового конфлікту та дострокових виборів в країні втілення інших обіцяних демократичних реформ затримується.

Також, на думку організації, створення Міністерства інформаційної політики в Україні демонструє, що уряд спокусився використати контроль над медіа у відповідь на проблеми безпеки.

У документі зазначено, що протягом року в Україні було вбито шестеро журналістів.

Росія у рейтингу зайняла 152 місце, опустившись на чотири сходинки в порівнянні з минулим роком.

Експерти міжнародної правозахисної організації зазначили, що російська влада продовжує посилювати тиск на незалежні ЗМІ, користуючись новими драконівськими законами і вдаючись до блокування сайтів.

У деяких випадках незалежні джерела інформації беруться під контроль або змушені припинити існування, вказується в доповіді організації.

Автори рейтингу відзначають загальне погіршення ситуації зі свободою ЗМІ в світі в 2014 році.

«Зіткнувшись з війнами, зростаючою загрозою, що виходить від недержавних агентів, насильством на демонстраціях та економічною кризою, свобода ЗМІ відступає на всіх п'яти континентах», - констатують «Репортери без кордонів».

Позитивна тенденція, однак, відзначена в Грузії, яка піднялася на 15 позицій і посіла 69 місце. Згідно з доповіддю, Грузія продовжує покращувати свій рейтинг третій рік поспіль і наближається до положення, яке вона займала до війни 2008 року.

«Вона користується плодами реформ, початих після зміни уряду виборним шляхом, але все ще страждає від крайньої поляризації новинних ЗМІ», - наголошується в доповіді.

Укладачі доповіді вказують, що США «продовжують втрачати позиції», опустившись на три сходинки і зайнявши 49 місце. У документі, зокрема, зазначається, що в 2014 році американська влада чинила тиск на журналіста New York Times Джеймса Райзена, вимагаючи від нього розкрити свої джерела інформації.

«Репортери без кордонів» складають рейтинг свободи ЗМІ щорічно на основі таких критеріїв, як плюралізм медіа та їхня незалежність, повага до безпеки і свободи журналістів, а також законодавче, інституційне і інфраструктурне середовище, у якому існують ЗМІ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG