Спеціальні потреби

У журналістів найгірші умови роботи з часу незалежності – Комітет захисту журналістів


У журналістів найгірші умови роботи з часу незалежності
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

A Nepalese Buddhist couple lights candles at the Boudhanath Stupa during Buddha Jayanti, or Buddha Purnima, festival in Kathmandu, May 4, 2015. 

Комітет Захисту журналістів щойно оприлюднив свій щорічний звіт про напади на журналістів у світі. Комітет зазначив, що попри свій статус голування в ОБСЄ Україна зробила мало для просування свободи преси в регіоні.

Зокрема, у звіті йдеться про упереджену редакційну політику на центральних каналах, звільнення, залякування журналістів та їх переслідування у зв’язку в виконанням ними їх професійних обов’язків.

Особливу увагу у звіті приділено подіям останнього місяця минулого року.

Так, у документі зареєстровано принаймні п’ятдесят один випадок жорстокого побиття журналістів з боку співробітників спецпідрозділів та напад на Тетяну Чорновол. Директор програм комітету захисту журналістів по Європі та Центральній Азії Ніна Огнянова каже, що експерти вперше з початку незалежності спостерігають таку погану ситуацію щодо свободи преси та умов роботи журналістів.

Ситуація потребує безпрецедентного тиску
Ніна Огнянова
У звіті мовиться, що попри те, що перед обличчям протестів та міжнародної спільноти українська влада заявила про порушення кримінальних справ за фактом побиття журналістів, ніхто до кінця року так і не був притягнутий до відповідальності.

Для того, щоб зупинити скочування України до статусу країни, де вільна преса просто не існує, на думку Ніни Огнянової, українська влада має цілком переглянути свою політику щодо преси.

"По-перше, і це головне, всі атаки проти журналістів, проти представників преси повинні буди негайно та ефективно розслідувані. Оскільки є інформація, що правоохоронці, якщо не брали участі у цих атаках, але нічого і не зробили для їх попередження, нам потрібне незалежне розслідування цих нападів".

"Це потрібно зробити негайно, щоб відновити довіру до влади та попередити ситуацію повного залякування ЗМІ до того стану, коли вони просто припинять виконувати свою роботу та висвітлювати події", - говорить експерт.

"Без резолюцій США було би ще гірше" - активіст
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:28 0:00
Огнянова додала, якщо Україна хоче зберегти репутацію країни з демократичними прагненнями влада мусить негайно припинити всі репресії проти преси, які прямо порушують норми міжнародного права та міжнародних зобов’язань України. У противному випадку, додала, вона на Україну чинитимуть тиск як західні країни, так і міжнародні організації.

Паралельно зі звітом Комітету Захисту журналістів свій щорічний Індекс свободи преси оприлюднила міжнародної неурядова організація "Репортери без кордонів". Згідно з ним Україна опустилась на одну сходинку: до 127 місця (зі 180 досліджених країн і територій).

Але експерти організації наголосили, що індекс складався за період до початку останніх подій на Майдані у грудні минулого рокую. Тому репресивні дії української влади щодо преси не були враховані в цьому дослідженні. Автори звіту зазначили, що останні події точно матимуть вплив на позицію України в наступному році.

Нестабільна Україна не суперечить інтересам Росії - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
Загалом, згідно зі звітом, незалежність редакційної політики українських ЗМІ обмежується. Вказується, що зміни власників медіа ведуть до різкої зміни редакційної політики, запровадження нових табу та масових звільнень. Експерти також вказують на "концентрацію провідних медіа у руках провладних олігархів, зростання випадків насилля щодо журналістів, які не розслідуються, та спроби залякати незалежних журналістів".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG