Спеціальні потреби

«Репортери без кордонів» назвали 2012 рік найгіршим за усі попередні


Цього року у світі було вбито 88 журналістів, що на 33% більше за минулий рік. Таку інформацію правозахисники оприлюднили у своєму останньому звіті. Підсумки починають підбивати і в Україні.

Представниця «Репортерів без кордонів» в Україні Оксана Романюк у коментарі Голосу Америки зазначає, що остаточні підсумки робити ще рано.

«Насправді, для України ще рано підбивати підсумки, бо тут практично щодня б’ють журналістів», – говорить Оксана Романюк.

Правозахисниця наводить у приклад подію, яка сталася зранку 19 грудня. Під час зйомок акції протесту у центрі столиці побили журналістів 5 каналу. Постраждала Ксенія Дворнікова повідомила сайту «Телекритика», що коли громадські активісти почали ламати паркан, захищаючи Гостинний двір, на них почали розпилювати сльозогінний газ. «Коли я їх попередила, що ми журналісти, і вони не мають права цього робити, то вони випустили газ прямо мені в обличчя», – цитує журналістку сайт «Телекритики».

Наразі громадські організації, які проводять моніторинг порушень прав журналістів в Україні, заявляють про зростання випадків перешкоджання професійній діяльності журналістів за останній рік. На початку грудня таких випадків було 144, коли у 2011 році – 37, а у 2010 – 48 випадків. Ситуацію погіршує безкарність тих, хто вчиняє злочини проти представників ЗМІ.

Так, у листопаді правозахисники повідомили про 29 випадків нападу на українських журналістів, які залишилися нерозслідуваними.
Насправді, для України ще рано підбивати підсумки, бо тут практично щодня б’ють журналістів.
Оксана Романюк.

Про зростання агресії у світі проти журналістів повідомляють і «Репортери без кордонів». Так, цього року 88 журналістів втратили життя під час висвітлення воєнних подій і бомбардувань, були вбиті угрупованнями, пов’язаними з організованою злочинністю, або за наказом корумпованих чиновників.

Також правозахисна організація назвала найнебезпечніші країни для журналістів. Це Сирія, Сомалі, Пакистан, Мексика та Бразилія.

«Причиною безпрецедентної кількості журналістів, убитих в 2012 році, стали в основному війна в Сирії, хаос в Сомалі і насильства талібів в Пакистані. Безкарність осіб, винних у порушеннях прав людини, зокрема, права на свободу інформації, стимулює збільшення цих порушень», – заявив генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG