Спеціальні потреби

Репортери без кордонів оприлюднять звіт щодо ситуації в Україні


Репортери без кордонів оприлюднять звіт щодо ситуації в Україні
Репортери без кордонів оприлюднять звіт щодо ситуації в Україні

До Києва прибула місія французької правозахисної організації Репортери без кордонів, зокрема генеральний секретар організації Жан-Франсуа Жульяр та керівник її європейського відділу Ельза Відаль. В Україні вони мають намір зустрітися як з журналістами, так і з представниками влади, аби оприлюднити звіт щодо ситуації зі свободою слова.

У 2004 році генеральний секретар організації Робер Менар зустрічався з Віктором Януковичем та співпрацював з його оточенням – Ганною Герман і Валідом Арфушем. Тепер у Репортерів змінився керівник і вони оприлюднили декілька критичних заяв щодо погіршення свободи слова за президентства Януковича.

Цього разу їхній приїзд не обійшовся без скандалу. Ганна Герман ще до оприлюднення звіту Репортерів звинуватила їх в ангажованості через те, що вони прибули у час відпусток української влади.

«Виходячи саме з такої позиції Репортерів без кордонів, я схильна думати, що вони прибули в Україну вже саме з готовими висновками стосовно свободи слова в Україні, і це дає мені підстави сумніватися в їх об’єктивності і неупередженості», – йдеться у заяві заступниці адміністрації президента.

Кілька тижнів тому Ганна Герман заявила, що представник організації Жан Мартан буде консультувати адміністрацію Януковича в процесі реформування державного телеканалу у громадський.

Однак, самі Репортери заявили, що ніякого представника не делегували і що пан Мартан, який співпрацює з ними у різних справах, представляє лише себе, а не організацію.

Цього разу ні Герман, ні президент Янукович не стали переривати свої відпустки через зустріч із французькими правозахисниками. Відтак, як повідомили кореспонденту Голосу Америки представники місії, плановані зустрічі відбудуть у парламенті – з представниками комітету зі свободи слова та тимчасової слідчої комісії, що займається розслідуваннями фактів цензури, зокрема з депутатами Оленою Кондратюк, Миколою Катеринчуком та Володимиром Зубановим.

Відбудеться також зустріч і в Генеральній прокуратурі України. Основна тема там – розслідування справи Гонгадзе. Також Репортери зустрічатимуться з адвокатом Мирослави Гонгадзе Валентиною Теліченко.

Основні підсумки візиту підіб’ють на прес-конференції у середу. А наступного разу місія приїде до Києва наприкінці серпня, спеціально аби зустрітися із Ганною Герман та Віктором Януковичем, якщо він погодиться. Як писала Репортерам Герман у своєму листі, «президент радо зустрінеться, коли повернеться з відпустки».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG