Спеціальні потреби

Кожен п'ятий американець перейшов на читання електронних книг


Американці все активніше переходять на електронні книги. Власники цих пристроїв як правило читають більше книг, ніж ті, хто ще не придбав рідери і планшети.

Дослідження, проведене Дослідницьким центром П`ю, показало, що в лютому пристроями для читання електронних книг володіли 21% опитаних жителів США – за два місяці до цього, в грудні минулого року, цей показник становив 17%.

Стрибок пояснюється новорічними святами: рідери і планшетні комп'ютери були популярними подарунками.

При цьому, власники електронних пристроїв для читання читають більше книг, ніж ті, хто не володіє цими пристроями. За останні 12 місяців вони прочитали, в середньому, 24 книги, тоді як читачі паперових книг лише – 15.

Однак говорити про те, що звичайні книги вийшли з моди передчасно. За даними Дослідницького центру П`ю у 2011-му році 72% американців прочитали хоча б одну «паперову» книгу, 11% слухали аудіокниги.

Дослідження також показало, що в США найбільш популярними моделями рідера нині є Kindle (поширюється найбільшим Інтернет-магазином Amazon), яким володіють 62% опитаних власників рідерів, Nook (поширюється найбільшою в США мережею книжкових магазинів Barnes & Noble), власниками цієї моделі є 22% опитаних. Третю позицію з 2% ділять Sony Reader і Pandigital.

Більшість книголюбів користуються планшетами iPad (61%), Kindle Fire (14%) і Samsung Galaxy (5%). Переважна більшість (80%) жителів США читають для задоволення. 78% – для того, щоб бути в курсі останніх подій і тенденцій. 56% читають для того, щоб поповнювати свої знання для навчання або роботи.

XS
SM
MD
LG