Спеціальні потреби

На тлі відсутності єдності у ЄС, Путін посилює лобіювання скасування санкцій


Володимир Путін
Володимир Путін

У суботу президент Росії прибуде з візитом у Словенію, яка є однією з головних цілей Москви

Президент Росії Володимир Путін посилить свою кампанію за зняття санкцій ЄС проти його країни, коли у суботу прибуде з візитом у Словенію.

Російський керівник заохочений ознаками, що його зусилля – увінчається успіхом.

Тактика Росії, яка полягає у лобіюванні власних інтересів у південних та східних членах ЄС починає серйозно підривати єдність у блоці з цього питання.

Про це пише інформаційне агентство Reuters з посиланням на базованих у Москві дипломатів з країн, які виступають за продовження санкцій, потенційно ускладнюючи їх збереження.

«Росія постійно намагається знайти спосіб обійти санкції, орієнтуючись на країни, які виступають за більш м’який підхід» – сказав один з дипломатів.

«Результатом є те, що ми бачимо все більше і більше країн говорять, що ми повинні проаналізувати санкції, оцінити, який вплив вони мають і переглянути їх знову», – додав він.

Італія, Греція, Угорщина, Кіпр, Словенія, Словаччина та Болгарія були одними з головних цілей Москви, кажуть дипломати.

Навряд чи відразу будуть скасовувати санкції проти РФ, але наступного року може бути прийняте рішення про їх зняття щодо одного з секторів російської економіки.

Як зазначається, тактикою Кремля на міжнародному рівні є покладати на Київ повіну відповідальність за відсутність прогресу у виконанні Мінських угод. Деякі дипломати кажуть, що цю думку можуть підтримати і в країнах, які виступають за санкції.

«Один із сценаріїв полягає у тому, що ті країни, які хочуть скасування санкцій скажуть: Україна не робить достатньо для виконання Мінських угод. Це буде правдою, але ця правда стосуватиметься і Росії. Однак це може стати приводом для зняття санкцій» - зазначив дипломат.

Як відомо, ЄС на початку цього місяця продовжив економічні санкції до кінця січня 2017 року. Перед цим окремі країни ЄС заявляли, що автоматичного продовження санкцій не буде і потрібні серйозні дискусії з цього питання.

Крім того, єдність ЄС у питанні санкцій під загрозою з боку країн, які найбільше постраждали від російських контрсанкцій, зазначає інформаційне агентство Reuters.

Дивіться також: Ось що вказує на слід Кремля у головному політичному скандалі США

Ось що вказує на слід Кремля у головному політичному скандалі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

XS
SM
MD
LG