Спеціальні потреби

Путін засекретив втрати серед військових у мирний час


Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін 28 травня своїм указом зробив секретними відомості, що «розкривають втрати особового складу в мирний час у період проведення спеціальних операцій». Указ, що вносить поправки в документ, виданий ще першим президентом Росії Борисом Єльциним в 1995 році під назвою «Про затвердження переліку відомостей, віднесених до державної таємниці», був опублікований у четвер на офіційному порталі правової інформації. Це означає, що указ набув чинності.

Раніше в тексті указу були засекречені лише втрати особового складу у воєнний час.

Також указ робить секретними відомості про осіб, «які вивчаються в цілях їх залучення до співробітництва на конфіденційній основі» з Міністерством оборони, Службою зовнішньої розвідки і Федеральною службою безпеки Росії.

Раніше секретними були відомості лише про осіб, які вже співпрацювали з цими структурами.

З початку втручання Росії у справи України в березні 2014 року, що виразилося в анексії Криму та участі в бойових діях на сході України, російське керівництво заперечує присутність у зоні конфлікту військовослужбовців російської армії.

Тривалий час Володимир Путін заперечував роль російських спецпідрозділів у захопленні Криму, однак пізніше заявив про це відкрито і повідомив, що особисто командував цією спецоперацією.

XS
SM
MD
LG